Bezpieczeństwo w internecie

   Z naturalnych przyczyn w czasie epidemii dużo więcej czasu spędzamy w sieci. Większości młodzieży nie trzeba uczyć, jak wykonać na komputerze podstawowe czynności, ale warto przypomnieć, jak posługiwać się nim bezpiecznie. Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, co ich dzieci robią w Internecie, bo najmłodsi użytkownicy często to przed nimi skrzętnie ukrywają. Ale pamiętajcie, że Internet to nie tylko kopalnia wiedzy czy sposób na rozrywkę, ale także miejsce pełne zagrożeń.                                                                          Oto 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu:
 1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego,
 2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,
 3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci,
 4. Unikaj klikania nieznanych linków i otwierania załączników w wiadomościach e-mail,
 5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
 6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych,
 7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter, znaków i cyfr,
 8. Czytaj regulaminy,
 9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL,
 10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.                                                                                                     Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście.                                       
 11. W sytuacji zagrożenia on-line poproś o pomoc zaufaną osobę dorosłą. Możesz też zadzwonić pod bezpłatny numer 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży).                 Poznaj bezpieczny Internet i wejdź na stronę:  Sieciaki.pl, to edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie,  to filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.