Biblioteka

BIBLIOTEKA CZYNNA CODZIENNIE

              OD  GODZ. 8.00-14.00

 

 

ZOSTAŃ W DOMU CZYTAJ KSIĄŻKI

Sleeveface z książką,  czyli „Ubierz się w książkę”

       Wspólne czytanie książek w tym szczególnym czasie, przynosi same korzyści: radość, wzruszenie, zabawę, wyciszenie.          Czytanie otwiera przed nami tyle drzwi, że świat  staje przed nami otworem.  Możemy do niego wejść, nie wychodząc  z domu.                      Zapraszam do wspólnej zabawy, naszych uczniów,  ich rodziców           i rodzeństwo.

W waszych domowych  biblioteczkach jest na pewno wiele interesujących  książek, na czytanie których nigdy nie było czasu. Wybierzcie jedną z nich  i w oryginalny, a zarazem zabawny sposób  ją zareklamujcie. Zachęcam kreatywnych uczniów do udziału              w zabawie i wykonanie zaskakującego i twórczego Sleeveface.

Co to jest Sleeveface?

To typ fotografii, która przedstawia osobę z zasłoniętą częścią ciała przez  okładkę  książki.   Dużą rolę odgrywa perspektywa                  oraz aranżacja tła.  Do zrobienia dobrego zdjęcia trzeba się przygotować. Ważne jest, aby idealnie dobrać strój, przyjąć odpowiednią pozę, tak aby powstało złudzenie jedności modela          z graficznym motywem książki. Dzięki temu powstają czasem zabawne, ale zawsze kreatywne obrazy. 

Zrób zdjęcie reklamujące Twoją ulubioną książkę. Fotografia powinna zachęcić w ciekawy, inspirujący sposób do jej przeczytania. Liczę na Waszą kreatywność, wyobraźnię i poczucie humoru!

Zdjęcia proszę przesyłać na adres e-mail: biblioteka17zg@o2.pl

Przesyłając zdjęcia, wyrażacie jednocześnie zgodę na ich umieszczenie na stronie naszej szkoły. Do prac proszę dołączyć swoje dane    (imię, klasa, tytuł zdjęcia).    Wasze prace,  będą prezentowane na stronie szkoły w zakładce -Biblioteka.

Myślę, że będzie to ciekawy sposób na nudę i kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Pozdrawiam i czekam na wasze zdjęcia 🙂

Małgorzata Moroz

 

Drodzy Redaktorzy szkolnej gazetki „Mikser”!

Na początku serdecznie Was pozdrawiamy. Jesteśmy przekonane, że dbacie o siebie, sumiennie pracujecie nad zdalnymi lekcjami i pamiętacie o odpoczynku :).

Sytuacja, w której teraz jesteśmy, należy do trudnych, jednak mamy nadzieję, że jako młodzi adepci sztuki dziennikarskiej, znajdziecie chwilę na napisanie artykułów do naszej gazetki.

Na ostatnim spotkaniu ustaliliśmy, jakie tematy znajdą się w następnym numerze. Pamiętajcie jednak, że w związku z tym, iż zmieniły się okoliczności, możecie zająć się innym zagadnieniem – na przykład tym, co teraz jest dla Was ważne, ciekawe, godne uwagi. Wiemy, że jesteście kreatywni, chętni               do pracy, a Wasze głowy są pełne ciekawych pomysłów! 

Czekamy na artykuły, które jak zwykle wysyłacie     na nasze maile. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – piszcie do nas! 

Pozdrawiamy Was serdecznie

Małgorzata Moroz i Marzena Świtek

 

 

PROPOZYCJE NA CZAS KWARANTANNY

 

Podczas przymusowej kwarantanny , być może znajdziecie czas na czytanie .
Zachęcam gorąco do skorzystania ze strony 
https://wolnelektury.pl/
znajdziecie tam z pewnością mnóstwo interesujących książek.

A jak komuś się nie chce szukać, to na naszej online bibliotece na ten tydzień trzy pozycje w wersji pdf  (na razie dla klas 1-3)
„Dziewczynka z parku”
„Dzieci z Bullerbyn”
„Karolcia”
Myślę,że zbiory online biblioteki SP 17                        będą się powiększać .

Zaglądajcie na stronę !
                                                 Małgorzata Moroz

TUTAJ ZNAJDZIECIE LEKTURY ONLINE !

 

 

03.03.20

Posłuchajcie, przeczytamy Wam…

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 9 i 30, odwiedziły szkolną bibliotekę. Za oknem wiosennie, ale uczennice z kasy 3 a i 3 b wprowadziły dzieci w zimowy nastrój, czytając im opowiadania o zimie. Dzieci dowiedziały się, co wyczarowała Pani Zima ze śnieżnobiałych nici, co się śniło niedźwiadkowi Gwidonowi, kto odwiedził Chochlika Psikusa i o tym, kto został przyjacielem Pani Zimy. Przedszkolaki zainspirowane tym co usłyszały, wykonają w przedszkolu piękne ilustracje. Będzie je  można obejrzeć w „Naszej Galerii”.

„Posłuchajcie, przeczytamy wam..”
W ramach realizowanego projektu pt. ,,Posłuchajcie, przeczytamy Wam…” – przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli nr 9 i nr 30 odwiedziły szkolną bibliotekę. „Noc cudów”, ,,Super strój” oraz  „Bajka o wigilijnej gwiazdce”, to opowiadania, których wysłuchały dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się, że Wigilia to czas cudów, wigilijna gwiazdka zwiastuje ludziom nadzieję i radość, a strój Świętego Mikołaja to rzecz, której nie należy zmieniać. Świąteczne opowiadania, pięknie czytały uczennice z klasy 3 b: Hania, Gosia i Nela.

 

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń szkolnych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do odwiedzania  biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W poniedziałek 2 grudnia uczniowie  z klasy 1a, 1b i 1c wzięli udział w pasowaniu na czytelników biblioteki szkolnej. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna w wykonaniu uczennic z klasy 8  b. Pierwszoklasiści odgadywali  bajkowe zagadki, tutaj okazali się świetnymi znawcami popularnych baśni i bajek, świetnie bawili się podczas wspólnej recytacji wierszyka o książce, dowiedzieli się jak należy dbać o książki i jakie korzyści płyną z ich czytania.  Na zakończenie części artystycznej uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, Królowa książka pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek. Dyplom, który otrzymali na pamiątkę, będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną, to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana.