Świetlica

ZGŁOSZENIE DO ŚWIETLICY

„Kartę zgłoszenia dziecka do Świetlicy Szkolnej” wraz z oświadczeniem można wypełnić pobierając ją ze strony: TUTAJ,      lub wypełnić w holu,  przy wejściu do szkoły.   Należy je złożyć                do „skrzynki podawczej” znajdującej się na stoliku przy drzwiach wejściowych.

 

ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY  PAŹDZIERNIK  2020

KOSZT JEDNEGO OBIADU WYNOSI 4,50 zł x 22 = 99 zł

WPŁATY ZA OBIADY NALEŻY DOKONYWAĆ NA RACHUNEK BANKOWY ZESPOŁU EDUKACYJNEGO NR 2

W TYTULE PODAJEMY IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ORAZ KLASĘ, DO KTÓREJ UCZĘSZCZA

NR RACHUNKU 69 1020 5402 0000 0302 0247 2074 

WYDAWANIE OBIADÓW ROZPOCZNIE SIĘ OD  DNIA

07 WRZEŚNIA 2020 W/G  USTALONEGO HARMONOGRAMU

 ODPISY ZA OBIADY NALEŻY ZGŁASZAĆ  DO GODZ 800

WPŁATY  NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 10.09.2020 R.

 

Świetlica w roku szkolnym 2020/2021

Informacja dla rodziców (prawnych opiekunów) dotycząca funkcjonowania świetlicy szkolnej na rok 2020/2021 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 Ze względu na dobro dzieci i ich bezpieczeństwo w okresie pandemii COVID-19 jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu świetlicy. Zwracamy się do Państwa z prośbą, by w tym trudnym okresie z opieki w świetlicy korzystały tylko dzieci, których oboje rodzice (opiekunowie prawni) pracują. Świetlica czynna w godzinach 7.00- 16.30.

NASZA WIRTUALNA GALERIA

 

 

 

Uwaga konkurs!

„Śniadanie to dobry początek dnia”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze informuje, że zorganizowany został wojewódzki konkurs fotograficzny pod nazwą „Śniadanie to dobry początek dnia” dla uczniów klas I – V szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.              Czas trwania konkursu:  od  15.05. 2020 do 30.06. 2020 r.
Zapoznajcie się z regulaminem konkursu i do dzieła. Powodzenia ☺

Wychowawcy świetlicy

 

 

 

Kochani, zobaczcie dzisiaj piękno majowego miesiąca widziane oczami Nikodema. Gratulujemy!

Serdecznie pozdrawiamy 🙂
Wychowawcy świetlicy  

 

 

SZKOLNE INSPIRACJE

Kochani, oto kilka wspaniałych propozycji dla Was szczególnie dla tych którzy lubią główkować                                  i gimnastykować swój umysł. Mali geniusze znajdą tu gry      i zagadki rozwijające pamięć, logiczne myślenie i koordynację wzrokowo-ruchową. Wszystkie przedstawione pomysły gwarantują dobrą zabawę                    i są świetnym sposobem na zabicie nudy.
https://youtu.be/ePUphZORaDM
https://youtu.be/35XWcx-L5xc
https://youtu.be/zZ1o07DCC5A
Pozdrawiamy Was serdecznie
Wychowawcy świetlicy

 

 

WYNIKI ROLKOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przysłali konkursowe prace. Wybór był niezwykle trudny. Oto wyniki:  Nagroda – dla Dawida za Minionki oraz                  Nagroda – dla Oliwii za Pawia, Wyróżnienie otrzymuje Ania za Sowę  i Węża oraz Oliwia  za Pszczółkę. 
Pozdrawiamy 🙂                                                                    Wychowawcy świetlicy 

prace możecie obejrzeć w „Naszej Wirtualnej Galerii”

 

„PORTRET PRZYJACIELA”

Na pogodę i niepogodę najlepszy jest Przyjaciel 🙂            Użyj dowolnych materiałów, które na pewno znajdziesz      w domu, oraz swojej wyobraźni i stwórz portret przyjaciela – TUTAJ znajdziesz instrukcję.  Zdjęcie swojej pracy wyślij    na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂
Wychowawcy świetlicy

 

 

Piękno majowego miesiąca!

Kochane dzieci, maj jest jednym z najpiękniejszych miesięcy. Zachwyca swoimi kolorami, cudownymi zapachami  oraz przepiękną pogodą. My tak postrzegamy ten cudowny miesiąc.  A może i Wy dokumentujecie piękno tego miesiąca ? Jeżeli tak, to wyślijcie na nasz adres:  swietlica17zg@gmail.com.
Pozdrawiamy Was serdecznie
Wychowawcy świetlicy

 

 

Domowe pralinki krok po kroku

Kochani okres , w którym martwimy się o zdrowie i nie chcemy zachorować wymaga od nas troski o to , co pojawia się na naszych talerzach. Bardzo ważne w tym czasie            są warzywa i owoce. Każdy człowiek  powinien dziennie zjadać ich tyle, ile  zmieści się w dłoni. Takich porcji w ciągu dnia powinniśmy zjadać aż pięć. Ważne jest też , aby zbyt mocno się nie stresować, a przyznacie, że nic tak                    nie odstresowuje jak kawałeczek dobrej czekolady:)  Dzisiaj nauczymy się wykonywać je własnoręcznie.          Tutaj znajdziecie PRZEPIS !
 Życzę smacznego !
Pani Aneta

 

MAJOWE ŚWIĘTA
Kochane dzieci zapewne już wiecie, że zbliżają się święta
narodowe.
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski.
W pierwszych dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:
Państwowe Święto Pracy – 1 Maja
Państwowe Święto Flagi – 2 Maja
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
Dzisiaj chcemy zachęcić Was do zapoznania się jednym z nich.

Święto Flagi

Święto Flagi będziemy obchodzić 2 maja. To dość „młode” święto (obchodzone od 2004 roku) powinno być obchodzone świadomie i widocznie – wieszając flagę                i wiedząc co nieco o niej. Barwy flagi złożone są z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego i są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego,
którym jest orzeł biały na czerwonym polu.                    Zgodnie z zasadami:
górny pas (biały) reprezentuje białego orła, a dolny – czerwone pole tarczy herbowej (pogoń).
Barwy te po raz pierwszy oficjalnie wprowadzono w 1831 r. jako barwy państwowe jednak już w średniowieczu nasze wojska były oznaczane właśnie tymi barwami.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat dlaczego polska flaga jest biało-czerwona to zachęcamy        do obejrzenia filmiku.
https://youtu.be/1JNc0BqkkwI 
Święta narodowe to również super okazja do zapoznania się z historią naszego kraju.
Przesyłamy wam animowaną „Historię Polski” koniecznie
musicie to zobaczyć. To historia naszego kraju w pigułce. Miłego oglądania.
https://youtu.be/2DrXgj1NwN8 
Serdecznie Was pozdrawiamy
Wychowawcy świetlicy
„Barwy ojczyste”
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Czesław Janczarski

 

 

Uwaga, uwaga!                                                        Szukamy Drzewo-Stworka!                        Fotograficzny konkurs na Wasze DRZEWO          w wiosennej szacie, w Waszej okolicy. Informacje tutaj:  (link)

 

 

Uśmiechnij się !!!

Kochane dzieci choć do dnia uśmiechu brakuje nam kilku miesięcy, mimo to wydaje się nam, że warto    ten dzień przyspieszyć. Dlatego ogłaszamy go w tym momencie. Uśmiechnijcie się do jak największej liczby osób. Jesteśmy ciekawe jak dużo promiennych uśmiechów dziś prześlecie.                                                      My przesyłamy Wam nasz .  Jeżeli będziecie mieli ochotę podzielić się z nami swoimi uśmiechami           to przesyłajcie je śmiało na nasz adres: swietlica17zg@gmail.com.                               Pozdrawiamy Was uśmiechnięte oraz pełne optymizmu.

Wychowawcy świetlicy

 

 

„MIŚ”

Kolejne zadanie plastyczne, to Miś 🙂 Zrób go korzystając   z materiałów, które znajdziesz w domu – (instrukcja).                Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com                                                                         
To jeszcze nie wszystko na dzisiaj 🙂                                              Ogłaszamy KONKURS na ciekawą pracę plastyczną wykonaną z rolki po papierze toaletowym – to jest najważniejszy (i jedyny) warunek: do wykonania swojej pracy musisz użyć rolki !!! Czekamy na prace do 27 kwietnia.  Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂
 Wychowawcy świetlicy 
 

 

Wyróżnienia za wielkanocne prace

Na konkurs „Wielkanocne Jajo” wpłynęły fantastyczne prace. Oglądać możecie je w naszej Wirtualnej Galerii. Pokazaliście dużą pomysłowość, każda praca jest na swój sposób unikatowa. Jury konkursu postanowiło wyróżnić was wszystkich! Drobne nagrody czekać będą na Was po powrocie do szkoły.  Tymczasem obserwujcie budząca się naturę przy każdej nadążającej się okazji!

To poprawia nastrój ! 

A ponadto… niebawem kolejny konkurs, tym razem będzie on związany z przyrodą. 

 

Negatywne emocje – jak przed nimi uciec !

Kochane dzieci wiecie już czym jest muzykoterapia, mamy nadzieję, że bez problemu poradziliście sobie z poprzednim zadaniem. Dziś przedstawiamy Wam kolejną propozycje na rozładowanie Waszych negatywnych emocji. Dziś proponujemy Wam zajęcia relaksacyjne.
Oto kolejna już recepta od nas:
 1. 10 głębokich wdechów we wszystkich momentach smutku, frustracji, braku chęci do pracy.
 2. W każdym możliwym momencie postarajcie się łapać promienie słoneczne. Przecież każdy z nas wie, że promienie słońca to źródło życia
 3. Zaproście rodziców do Waszej ulubionej zabawy!. Pokażcie Waszym najbliższym nowoczesne metody spędzania wolnego czasu.
 4. Ćwiczenia rozluźniające :
 • „KOTEK”
  – znajdź miejsce w domu, wyciągnij się jak kotek ( rączki do przodu, nóżki do tyłu, głowa do góry)
 • „TAŃCZĄCA ŻABKA” – wykonaj jak najwięcej skoków ku górze
 • „ŚPIEWAJĄCA SÓWKA „ – zmęczona żabka siada, nuci swoją ulubioną piosenką.
 • „PIESEK Z ZAKRYTYMI OCZAMI” – połóżcie się wygodnie na podłodze, wyobraźcie sobie miesjce, w którym chcielibyście się w danym momencie znaleźć ( możecie też powspominać Wasze najlepsze wakacje na jakich byliście)

Pozdrawiamy Was serdecznie

Wychowawcy świetlicy

Sposoby na nudę w domu!!!

Kochane dzieci, Szanowni rodzice serdecznie zapraszamy    na cykl tematów poświęcony przeciwdziałaniu smutkami, monotonii, nudzie towarzyszącej w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach. Dziś zachęcamy do zapoznania się            z tematyką związaną z muzykoterapią  !! Od dawna wiadomo, że nic nie pobudza bardziej naszych hormonów szczęścia, niż muzyka. Muzyka uruchamia w nas optymizm oraz pobudza nasze często ukryte hormony szczęścia.            W momentach smutku, frustracji, gniewu wystawiamy specjalnie dla Was receptę szczęścia. 
Oto ona : 
 1. Pół kilo uśmiechu. 
 2. Posłuchaj swojej ulubionej, optymistycznej piosenki, coś co Wam zawsze poprawia humor! ( Jesteśmy pewne, że każdy z Was posiada taką piosenkę). 
 3. Kilogram optymizmu . 
 4. Pięć szczerych uśmiechów dla Waszych najbliższych.
 5. Dwa kilo uścisków.
 6. Zakończcie, drugą swoją ulubioną piosenką.
SUKCES GWARANTOWANY !
Kochane dzieci przesyłajcie na adres:  swietlica17zg@gmail.com   Wasze ulubione piosenki oraz recepty.   Chętnie zapoznamy się z Waszymi receptami szczęścia. 
Wychowawcy świetlicy

Oto Wasze Wielkanocne Jaja! 

Galeria zdjęć prac konkursowych, wykonanych techniką dowolną – z tego i tym, co mieliście w domu:)

Podziwiajcie  tutaj 🙂

 

 

 

Witajcie dzieciaczki !

Może macie ochotę zrobić coś z jajek na święta? Mam dla Was dwie propozycje : myszkę i grzybka.

 

Dokładny przepis znajdziecie tutaj.  Dobrej zabawy i smacznego !
Pani Asia z kuchni

 

„KURCZAKI”

Zrób KURCZACZKI korzystając z materiałów,                   które znajdziesz w domu. Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂                                                                      Wychowawcy świetlicy  

 

 

„OWIECZKA”

Zajrzyj do instrukcji i zrób OWIECZKĘ.                                              Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂                                                                          Wychowawcy świetlicy  

 

 

 

 

Cześć dzieciaczki !
Wysyłam Wam moje prace, może i ktoś z Was się pobawi i zrobi albo coś uszyje. Trochę chęci i można stworzyć fajne „cośki”. Pozdrawiam Was serdecznie Aśka z kuchni #zostańwdomu i się baw 😍

 

WIELKANOCNE JAJO

Przypominamy o konkursie na kolorowe WIELKANOCNE JAJO!    Instrukcja w załączniku (link).                                    Termin nadsyłania prac – do 8.04.2020 r. na adres: miastonawarsztat@gmail.com

 

 

„KWIATY”

Zrób wiosenny obrazek z kwiatami korzystając                           z materiałów, które na pewno znajdziesz w domu.      Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com                                                       instrukcja TUTAJ
Pozdrawiamy 🙂
Wychowawcy świetlicy

 

 

„KOTEK”

Doskonale poradziliście sobie z poprzednim zadaniem 🙂    Efekty możecie zobaczyć w zakładce „NASZA WIRTUALNA GALERIA”.                                                                                Kolejna propozycja, to KOTEK – instrukcja wykonania.            Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂                                                                   Wychowawcy świetlicy

 

 
ŚWIETLICOWY KONKURS NA WIELKANOCNE JAJO

TUTAJ

 

   „ZAJĄC”

Zrób wiosennego zająca korzystając z materiałów, które na pewno znajdziesz w domu.

Instrukcja TUTAJ

Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com, stworzymy „NASZĄ WIRTUALNĄ GALERIĘ”. Pozdrawiamy 🙂

                           

                                                                    Wychowawcy świetlicy

Międzyszkolny Konkurs Świetlic „Kocie Figle”
 Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze zaprosili uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Kocie figle”. Naszą szkołę reprezentowała Daria Kwitowska i Ania Marciniak. Dziewczyny stworzyły oryginalne kocie prace, za które otrzymały nagrody. Gratulujemy talentu !!

   Warsztaty plastyczne batik -marzec 2020

Na zajęciach plastycznych odbyły się warsztaty „Batik”, które poprowadziła pani Joanna Hanć – artysta plastyk. Pani Joanna opowiedziała dzieciom na czym polega ta ciekawa technika malarska. Każdy uczeń mógł sam wykonać pracę, używając wosku i farb. Efekt końcowy jest zaskakujący. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !

https://www.facebook.com/joanna.hanc.9/media_set?set=a.1597707247060150&type=3

25 marca 2020

Miejski Konkurs Plastyczny „Grająca maszyna – kolaż”

  W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż Miejskiego Konkursu Plastycznego „Grająca maszyna – kolaż”  zorganizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Na konkurs zgłoszono 428 prac z 22 placówek, a komisja konkursowa wyłoniła 101 prac, które były prezentowane w holu WiMBP. Świetlicę reprezentowały dwie uczennice:                                                        Hania Dobrzyńskapraca zakwalifikowana na wystawę              i Elena Kamińskapraca otrzymała  nagrodę.
Serdecznie gratulujemy!!!
  

„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

    Wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez wychowawców świetlicy SP 18. Liliana Ignaszewska została wyróżniona za Mikołaja, którego przygotowała w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy!!!

„Świąteczna kartka z aniołkiem”
Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 8 zorganizowali międzyszkolny konkurs plastyczny „Świąteczna kartka z Aniołkiem”. Naszą szkołę reprezentowała Hania Dobrzyńska i za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

Słowem malowane 

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem malowane”
Wzięliśmy udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem malowane,” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim „ORANŻERIA KULTURY”. W tym roku konkurs poświęcony został poezji Juliana Tuwima, w 125. rocznicę Jego urodzin. Nadesłano 768 prac z 69 placówek z całego kraju. Przyznano 45 nagród i 4 wyróżnienia. Lena Wojtuściszyn przedstawiła swój pomysł utworu „Kotek”, za który otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy talentu!!!
                                                                                Monika Zarzycka

 

 

„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

Wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez wychowawców świetlicy SP 18. Liliana Ignaszewska została wyróżniona za mikołaja, którego przygotowała w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy!!!

Moja jesienna kartka

Siódma edycja plastycznego Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem: „Moja jesienna kartka” już za nami. W tym roku w konkursie  wzięli udział uczniowie z 16 zielonogórskich szkół. Napłynęło do nas 120 prac, które można zobaczyć w Naszej Galerii. Tradycyjnie do organizacji konkursu przyłączył się Zielonogórski Ośrodek Kultury, a podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wybór laureatów był niezwykle trudny. Ostatecznie komisja konkursowa przyznała 19 nagród i 11 wyróżnień. Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom!

NAGRODZENI UCZNIOWIE:
Dorian Moroziński ZSS 1, Luiza Korowacka SP 18, Szymon Pisarczyk ZE 8, Milena Rożnowska SP 21, Bartosz Konopacki SP 21, Maria Czernicka SP 21, Anna Litwin SP 14, Błażej Szpak ZE 1, Anastasiia Vakhovska ZE 6, Zosia Kulawinek ZE 6, Paulina Sokół SP 15, Jakub Rzepa ZE 6, Zuzanna Olek ZE 5, Wiktor Szarata ZE 6, Kaja Chałupka SP 1, Karolina Zbierska SP 2, Jakub Ostupiuk SP 2, Ignacy Rudczak SP 2, Oliwia Magiełda ZE 9
WYRÓŻNIENIA:
Maja Hejduk SP 18, Mirosław Rynkiewicz ZSS 1, Dali Morozińska ZSS 1, Nikola Chmielewska ZE 9, Blanka Kałek SP 1, Maria Szlachtowicz SP 6, Karolina Rusztabowicz ZE 1, Anna Nowak SP 13, Varvara Musienko SP 14, Adam Woźniak Sp 14, Wiktor Jonak SP 14. 

                                                                                                             Monika Zarzycka