Świetlica

DZIEŃ MISIA 

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego
misia.
Nasza świetlica również na jeden dzień zamieniła się w pokój pełen małych
i baaardzo dużych Misiaków. Dzieci poznały historię pluszowego misia, każdy stworzył swojego wyjątkowego misia na wystawę świetlicową.

Wspólnie obejrzeliśmy również film „Mój brat niedźwiedź”.
Na zdjęciach udało nam się złapać kilka uśmiechniętych Misiów 🙂

PRZYGODA Z LIŚCIEM

Dnia 22 listopada 2023 roku podopieczni świetlicy szkolnej: Michalina Malojda i Kacper Pliszka wzięli udział w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym „Przygoda z liściem” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 oraz Nadleśnictwo Zielona Góra.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie wykazali się nie tylko szeroką wiedzą na temat ekologii, mieszkańców lasu i występującej tam roślinności ale również sprawnie wykonywali zadania ruchowe i plastyczne. Całe wydarzenie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

 

DZIEN PIRATA W ŚWIELICY

Ahoj moja dzielna Załogo!!!
W poniedziałek świetlicę opanowali piraci. Cóż to był za dzień! Na zaproszenie załogi i Kapitana na spotkanie przybył Pan Dyrektor, by pomóc młodym majtkom z klasy 1B w oficjalnym przyjęciu obowiązków szkolnej załogi twórczych łobuziaków. By uzyskać stopień wyższy niż zwykły majtek, piraci przeszli kilka prób.                     Wspólnie  z Panem Dyrektorem osiadłym na bezludnej wyspie „odblokowaliśmy” maski pirackie, rozdaliśmy pirackie odznaki, poszukiwaliśmy ukrytych skarbów… Odczytaliśmy poniższe słowa przysięgi:
„My, Piraci, przysięgamy:
Odkrywać nowe krainy wiedzy,
Ozłacać się przydatnymi umiejętnościami.
Nie zrażać się trudnościami,
Sypać z rękawa pomysłami
I integrować się z pozostałymi klasami!”
Zapraszam Was do pirackiej galerii.
marta.rybicka-grzesiak@sp17.zgora.pl
(wasz Kapitan) Marta Rybicka-Grzesiak
Serdecznie witamy naszych uczniów po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze świetlicowe progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej świetlicowej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.
Wychowawczynie świetlicy 
Ania, Dagmara, Gosia, Marta i Monika


Zabawa i nauka w świetlicy szkolnej

W naszej szkolnej świetlicy mamy ręce pełne roboty. Pod czujnym okiem nauczycielek dzieciaki-świetliczaki tworzą niestandardowe budowle, ciekawe prace plastyczne oraz    z sukcesami biorą udział w konkursach. Przeżywamy wspólnie ważne święta narodowe i światowe,  rozwijamy zainteresowania.
Zapraszamy do uśmiechniętej galerii.

Pozdrawiamy – Nauczycielki świetlicy

Ósma edycja plastycznego Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem: „Moja jesienna kartka” -listopad 2022

  W tym roku w konkursie pod hasłem „Moja jesienna kartka” wzięli udział uczniowie z 17 zielonogórskich szkół. Napłynęło do nas 106 prac, które można zobaczyć w Naszej Galerii. Tradycyjnie do organizacji konkursu przyłączył się Zielonogórski Ośrodek Kultury, a podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wybór laureatów był niezwykle trudny. Komisja konkursowa przyznała 17 nagród i 16 wyróżnień. Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom!

NAGRODY:

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Klaudia Biała

ZSS 1

Antonina Kuźmińska

CHSP Salomon

Iga Łychmus

ZSS 1

Nadia Mądra

ZSS 1

Amelia Świderska

SP 8

Lilianna Łukasiewicz

ZE 6

Natalia Jaworska

SP 21

Nadia Leśniewska

SP 11

Katarzyna Jarosławska

SP 21

Emilia Radkiewicz

SP 11

Sofia Temnova

SP 21

Nadia Dziobek

SP 6

Alicja Kujawa

SP 11

Teresa Piela

ZE 1

Zuzanna Szewczyk

SP 11

Izabela Lebioda

SP 10

Kornelia Skulska

PSP 7

Borys Kube

SP 8

Zofia Stankiewicz

SP 2

Antonina Stencel

SP 8

Marysia Burkowska

SP 2

Amelia Deręgowska

ZE 10

Zuzanna Kierul

SP 22

Milena Zapała

SP 14

Oliwia Korfanty

ZE 1

Zofia Widoniak

SP 1

Nina Jaworska

ZE 1

Hanna Kościucha

SP 1

Milena Szpura

SP 15

Amelia Jaskulska

SP 1

Martyna Klimek

SP 1

Ula Mielniczuk

SP 1

Julia Jaskulska

SP 1

 

 

 

 

 

 

https://zok.com.pl/konkurs-na-kartke-jesienna-za-nami/

 

SZTUKA ZIEMI

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza uczennica  z klasy 3c – Julia Ośka zdobyła nagrodę w  Drugim Świetlicowym  Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „SZTUKA ZIEMI”  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.
Poza Julką w konkursie wzięło udział 8 uczennic z naszej szkoły, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i małe upominki od organizatorów. Jest to druga edycja konkursu, którego celem jest promocja spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznawanie otaczającej natury oraz poznawanie nowych technik artystycznych propagujących postawę ekologiczną. Podczas uroczystości, laureaci wzięli udział w warsztatach plastycznych – wykorzystujących materiały z recyklingu, a pyszne domowe wypieki umiliły im czas oczekiwania na rozdanie nagród.
Z pewnością nasi uczniowie wezmą udział w kolejnej edycji tego niezwykłego konkursu w przyszłym roku.
Wychowawcy świetlicy
 

 

MIĘDZYSZOLNY KONKURS ŚWIETLIC
maj 2022

Z OGROMNĄ DUMĄ ogłaszamy, że nasi wspaniali uczniowie Borys, Filip i Błażej, pracując w drużynie pod okiem nauczycielek świetlicy zajęli 1. miejsce w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Świetlic „W krainie baśni i bajek-Polskie miasta w baśni i legendzie”. W tym roku uczestnicy konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 21 w Zielonej Górze musieli wykazać się wiedzą na temat baśni i legend związanych z polskimi miastami oraz przygotować plakat związany z treścią legendy o Zielonej Górze pt. Skąd się wzięło wino w Zielonej Górze. Chłopcy wykazali się przeróżnymi umiejętnościami, zarówno w pracy grupowej, jak i samodzielnej. Wykorzystując swoje najlepsze cechy i talenty, ciężko pracując osiągnęli najwyższy z możliwych wyników. Gratulujemy, jesteśmy dumne i dziękujemy rodzicom za wsparcie i okazane zaufanie.
Nauczycielki Świetlicy

 

 

KONKURS KLUBU PIRATA

Konkurs   “Klub Pirata”
Ahoj !!!
Przed Wami zadanie nie gratka, nie lada

stworzyć komiks nie bacząc na sąsiada.

Agenci Brodaty Dżordż i Szybcior Dzwoneczek poproszą Was
By zadanie oddane było na czas.
A czas ten upływa w przyszły piękny wtorek
31 maja o świcie zawiązuję konkursowy worek.
Wszystko by integracji ze szkołą zaznać – już czas
Dlatego prosimy-nie lekceważ nas!!!
 
Małpka Zenek, piracka łobuziarka,
Posłuchała raz sobie dzikiego kanarka.
Zapragnęła przygody wspaniałej i hyc,
Uciekła ze świetlicy, dokąd – tego nie wie nikt.
Wielmożna Pani, wielmożny Panie,
Co było dalej- to Twoje zadanie.
Bierz kartki i kredki i komiks mi stwórz,
A chwała Twa poniesie się aż za siedem mórz!
Wykorzystaj do stworzenia komiksu 8 obrazków z galerii i dostarcz proszę gotowy komiks do rąk własnych Kapitanowi Marcie na świetlicę, do 31.05.2022

KLUB PIRATA!!!

Ahoj Piraci i załoganci świetlicy!
W naszym zwariowanym „Klubie Pirata” zaroiło się od rekinów. Pokazują się na świetlicowym morzu całymi stadami, a to jako praca plastyczna dla przedszkolaków, albo…. FOTOBUDKA! A że piraci uwielbiają zdjęcia, mieliśmy dużo zabawy z naszym Baby Sharkiem. Świetliczanie skorzystali też z pięknej pogody i wylecieliśmy z naszymi wielobarwnymi skrzydłami na dwór. Mamy wiele zdolnych, wspaniałych dzieciaków w szkole, którym spodobało się hasło „Rozwiń z nami swoje skrzydła”. Kolejne foto-spotkanie już 1 czerwca w Dzień dziecka. Zapraszamy do galerii.

TYDZIEŃ Z MUZYKĄ

Zakończyliśmy tydzień z muzyką na świetlicy szkolnej. Nasze dzieciaki miały wiele muzycznych przeżyć. Poznały różne rodzaje muzyki, obrazowały muzykę klasyczną na przykładzie Vivaldiego. Poznały instrumenty z rodziny perkusyjnych, wysłuchały ciekawych anegdot z nimi związanych. Mogły samodzielnie zagrać na djembe, marakasach, żabie Guiro, pałkach perkusyjnych, padzie treningowym i innych. Dzięki uprzejmości Marysi z klasy 2c mieliśmy okazję wysłuchać koncertu ukulele, oraz zapoznać się z tym wdzięcznym instrumentem. W ramach dźwięków natury wykonaliśmy piękne biedronki. W kolejnym dniu stworzyliśmy kolorowy zespół bum bum rurek – każde dziecko miało szansę zamienić się w muzyka i zagrać „Kurki trzy” czy „Panie Janie”. Rurki zostaną z nami na dłużej, a my zapraszamy do naszej kolorowej galerii.

Klubowe odwiedziny u przedszkolaków

Ahoj szkolna załogo!!!                                                                                    Przez ostatnie tygodnie Klub Wiewiórka pod dowództwem pani Asi oraz Klub Pirata pod szablą kapitan Marty odbywały tajną misję w naszych przedszkolach.
Zadanie: prezentacja świetlicowych Klubów w grupach Starszaków, integracja oraz dobra zabawa. Miejsce: Miejskie Przedszkole nr 30 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Lokomotywa” grupa Sówki oraz Miejskie Przedszkole nr 9 im. „Wesołe Nutki” grupa Nutki.
A co tam się działo? Posłuchajcie:
Pewnego słonecznego dnia, mieszkańców pobliskiego osiedla zaskoczył niecodzienny widok. Czy to ptak? Czy samolot – myśleli. Nie, to kapitan Marta wraz z pirackimi krasnalami – Szybciorem  Dzwoneczkiem oraz Brodatym Dżordżem zmierzają z zadaniem do MP nr 30 i MP nr 9, wprost do grup Starszaków. Przedszkolaki otrzymały nie lada zadanie – przystroić nasze krasnale w wiosenne ubranka. Za piękne wykonanie zadania Klub Pirata obiecał przygotować nagrodę – wykonane przez piratów rekinie plakaty.
Na tajny znak niezawodnych nauczycielek przedszkola, przyszedł czas na „klubowe odwiedziny”. Klub Wiewiórka i Pirat ruszyły do akcji. Przedszkolaki obejrzały prezentacje o naszych Klubach, poznały Wiewiórkę i Małpkę Zenka, na chwilę zamieniły się w małpki, uczestniczyły w zabawach i zadaniach. Agenci Szybcior Dzwoneczek i Brodaty Dżordż zostali pięknie przystrojeni na wiosnę – brawo Sówki, brawo Nutki!
Dziękujemy naszym przedszkolom za miłe przyjęcie i współpracę. A Was szkolna załogo zapraszamy do galerii.
                                              Nauczycielki świetlicy

Świetlica szkolna SP 17 ogłasza  międzyszkolny konkurs dla klas I-III na wielkanocną pisankę 

Regulamin

https://drive.google.com/file/d/1N097NXQ2PXsKxAfuQCy5gitc1uA-I95B/view?usp=sharing

Zgody

https://drive.google.com/file/d/1B6qRmzbttQN8pIAqD5BeFj0wmIZ5qH6b/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1qN5yuD1AN9z76UYwiGXYX92Muyx_khvw/view?usp=sharing

https://docs.google.com/document/d/1Ob5VPRL90RuAK7_gD4d-8-dg0hvHYE9G/edit?usp=sharing&ouid=112795788401343180103&rtpof=true&sd=true

WYNIKI KONKURSU

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu Międzyszkolnego Konkursu na Wielkanocne jajo. Ilość prac, ich poziom artystyczny oraz zaangażowanie – zarówno uczestników jak i ich opiekunów artystycznych, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Brawo, jesteśmy pod wrażeniem.
Wasze piękne prace mogliśmy podziwiać w holu szkoły, zajrzyjcie do galerii.
Szczególnie gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz wyróżnionym, dobra robota. Szkoły poinformowane przez nas o wygranej – zapraszamy  po odbiór nagród.
Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie szkołom (kolejność przypadkowa):
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze,
 • Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze,
 • Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze,
 • Szkoła Podstawowa nr 26 w Zielonej Górze,
 • Szkoła Podstawowa nr 14 w Zielonej Górze,
 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Zielonej Górze,
 • Szkoła Podstawowa nr 29 w Zielonej Górze,
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Zielonej Górze,
 • Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze,
 • Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze.
Serdeczne podziękowania dla naszej niezawodnej Rady Rodziców za ufundowanie nagród i dyplomów konkursowych.

KONKURS
Klub Wiewiórka oraz Świetlica szkolna zapraszają klasy
I-III do udziału w konkursie plastycznym: „Jem zdrowo i kolorowo.”           Konkurs polega na przygotowaniu plakatu promującego zdrowe odżywianie.
Prace powinny być wykonane w formacie A3, technika dowolna (rysunek, kolaż, techniki mieszane).

 

Prace oddajemy do świetlicy szkolnej do dnia 21.03.2022 r.   Cele:                                                                                                                               – promowanie idei zdrowego odżywiania                                           – kształtowanie                                                                                                   – przygotowanie do świadomego wyboru spożywanych       posiłków.
Pozdrawiamy – Klub Wiewiórka i Nauczycielki świetlicy

Oto wyniki konkursu:                                                                            1.miejsce Matylda Burlewicz klasa 1b                                    2. miejsce Klaudia Najdek klasa 1a                                            3. miejsce Wiktoria Dankowska klasa 2b                              3. miejsce Dawid Karbownik klasa 3b

 

PODZIĘKOWANIA DLA RR

Ekipa świetlicy szkolnej pragnie serdecznie podziękować naszej niezawodnej Radzie Rodziców za pomoc w realizacji naszych działań. Rada Rodziców zasponsorowała nagrody i dyplomy w naszych konkursach oraz umożliwiła zakup sprzętu sportowego, wykorzystywanego przez świetlicowe dzieci do zabaw i gier ruchowych na placu zabaw i boisku szkolnym. A tych u nas nie brakuje, co gwarantuje dzieciom zdrowy rozwój oraz miłe i pożyteczne spędzanie czasu. Zapraszamy do galerii.

 

KLUB PIRATA

Ahoj moja dzielna Załogo!!!

W poniedziałek świetlicę opanowali piraci. Cóż to był za dzień! Na zaproszenie Kapitana przybyła zeszłoroczna załoga Klubu Piratów oraz Pan Dyrektor, by pomóc młodym majtkom z klasy 1A w oficjalnym przyjęciu obowiązków szkolnej załogi twórczych łobuziaków.
By uzyskać stopień wyższy niż zwykły majtek, piraci musieli przejść kilka prób. Wspólnie z Panem Dyrektorem osiadłym na bezludnej wyspie „odblokowaliśmy” maski pirackie, odczytaliśmy wiadomość od Eleny z 4 klasy, rozdaliśmy pirackie odznaki, malowaliśmy pirackie plakaty… Po przejściu wszystkich prób, kiedy nawet piracka małpka Zenek założyła kapelusz na głowę, przyszedł czas na PASOWANIE. Odczytaliśmy poniższe słowa przysięgi:
„My, Piraci, przysięgamy:
Odkrywać nowe krainy wiedzy,
Ozłacać się przydatnymi umiejętnościami.
Nie zrażać się trudnościami,
Sypać z rękawa pomysłami
I integrować się z pozostałymi klasami!”
Kapitan dziękuje  szczególnie Elenie z klasy 4, która z własnej inicjatywy przygotowała dla Klubu Pirata bransoletki. Świetna robota Eleno!
Zapraszam Was do pirackiej galerii.

marta.rybicka-grzesiak@sp17.zgora.pl

SŁODKI CZWARTEK

Słodko na świetlicy.
Mały miś jest głodny
i ma pusty brzuszek.
Nie jadł jeszcze dziś śniadania
mały łakomczuszek.
Uśmiechnięte, klejące się od lukru buzie to zeszły tydzień na świetlicy. Nasze pracowite dzieci pod czujnym okiem pań nauczycielek wykonały misie łakomczuszki. Zapraszamy do uśmiechniętej galerii.

DZIEŃ KOTA


Szare, bure lub pstrokate,

wszystkie koty za pan brat,
mają drogi swe i płoty,
po prostu koci świat…. 
Na świetlicy zrobiło się… kotastycznie, a to za sprawą naszych pomysłowych pań nauczycielek, z którymi dzieci wykonały przekotne kartki. Radości nie było końca, dzieciaki włożyły dużo wysiłku w wykonanie pracy. Jesteśmy z nich bardzo dumne. Zapraszamy do uśmiechniętej galerii.
Pozdrawiamy – Nauczycielki świetlicy

 

 

ŚWIETLICOWE LOWE

W naszej świetlicy lubimy radośnie świętować wyjątkowe dni, a do tych na pewno zaliczyć można święto miłości, dobroci i pozytywnych uczuć –  Walentynki. Dzięki dobrej pracy pań ze świetlicy, dzieci codziennie doświadczają ciepła, empatii, pocieszenia w drobnych smuteczkach. W efekcie pozytywnych przeżyć niesiemy miłe uczucia dalej, dzieląc się nimi z naszymi bliskimi. I o to chodzi w Walentynkach. Zapraszamy do naszej kolorowej galerii, z której możecie się Państwo przekonać, jak wiele uśmiechu i pozytywnych uczuć panuje u nas na co dzień.
                                 Pozdrawiamy – Nauczycielki świetlicy

WSPIERAMY

Wspieramy naszych kolegów, naszych uczniów
Tak jak umiemy, tak jak podpowiadają nam serca. Chwyciliśmy za niebiesko-żółte kartki i  stworzyliśmy kwiaty dla naszych kolegów z Ukrainy. Wspieramy. Razem.

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu, który przypada              na 21 września, postanowiliśmy zagłębić się w tematykę jego obchodów. Poznaliśmy również kilka nazwisk osób, które zostały oznaczone tym właśnie orderem, nadawanym dorosłym przez dzieci. W świetlicy szkolnej samodzielnie wykonaliśmy ordery                na wzór tego właściwego. Myślę, że wyglądają równie pięknie                jak ten oryginalny:)

Matematyka w świetlicy szkolnej

Od początku roku szkolnego w świetlicy szkolnej ruszył cykl zajęć matematycznych. Lekcje mają na celu rozbudzić ciekawość uczniów   i zachęcić do nauki przedmiotu. Wszystkie zadania są wykonywane w małych grupach, w których uczniowie uczą się podziału obowiązków, odpowiedniej komunikacji oraz dyscypliny.               Mamy nadzieję, że matematyka w świetlicy pokaże dzieciom,             że zajęcia mogą być dobrą zabawą oraz zachęcą uczniów                     do jej polubienia.

Adaptacja uczniów z klas pierwszych

Nasza szkoła ruszyła pełną parą. Bardzo ważnym elementem              w adaptacji uczniów klas pierwszych jest integracja pierwszoklasisty ze społecznością szkolną. Aby pomóc dziecku w odnalezieniu się         w nowym środowisku, zminimalizować stres wynikający z wejścia    w środowisko szkolne, zaproponowano pierwszoklasistom udział    w różnorodnych działaniach. Uczniowie bardzo dobrze przystosowują się do nowej sytuacji i czują się w szkole bezpiecznie. Dodatkowo charakteryzują się coraz większą samodzielnością              i chętnie uczestniczą w zajęciach szkolnych. Mają zaufanie                  do wychowawcy i innych pracowników szkoły, wiedzą, że w razie trudności mogą liczyć na ich pomoc. Adaptacja jest długotrwałym procesem, który zgodnie z programem wychowawczym będzie kontynuowany i modyfikowany tak, aby spełniał potrzeby dziecka      i oczekiwania rodziców.

 

 

 

 

 

 

UWAGA, UWAGA KONKURS !

Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą pisankę.  Wasza kreatywność nie ma ograniczeń wiec wiemy, że i tym razem nas nie zawiedziecie. Konkurs trwa do 03.04. Poniżej przedstawiamy Wam naszą propozycję pisanki wraz z linkiem obrazującym krok po kroku sposób wykonania.

Co potrzebujecie:

 • jajka styropianowe;
 • kolorowe sznurki;
 • klej.

https://www.youtube.com/watch?v=dgWcLIbH7qQ&list=PLWDc9K9e0ufZXlSz1NEfIVQ-1cb1frMYp&index=1

Swoje pisanki prześlijcie na adres:

laurencja.kurkowska@sp17.zgora.pl

 

DZIEŃ DZIKIEJ PRZYRODY

3 marca obchodziliśmy światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Postanowiliśmy uczcić to święto wszystkich roślin                     i zwierząt przebieraną zabawą oraz wystawą prac rysunkowych i malarskich na temat przyrody i życia              na Ziemi. Wykonaliśmy kolorowe maski dziko żyjących zwierząt i tego dnia nie rozstawaliśmy się  z nimi.  Po szkole biegały gepardy, lwy, słonie, zebry, nosorożce, wilki, lisy, jelonki i jeże. Na wystawie pojawiły się też ryby, owady          i ptaki w swoim naturalnym środowisku życia.

Czy wiecie, że dziś znamy 2 miliony gatunków roślin i zwierząt?  Ale to nie całość życia na naszej planecie! Badacze gatunków szacują, że jest ich nawet 10-20 milionów!
Są tez gatunki zagrożone. Spisano je w CZERWONEJ KSIĘDZE GATUNKÓW ZAGROŻONYCH. Liczy ona około 60 tysięcy gatunków. Jest między nimi np. słoń afrykański, goryl wschodni, miś panda czy koala.
Do dziś wyginęły np.: nosorożec biały północny, ptak dodo, norka europejska, tur, suhak stepowy, ropucha złota, żółw olbrzymi i niestety wiele innych gatunków (także roślin). 
Na wymieranie gatunków ma wpływ przede wszystkim szkodliwa działalność człowieka: kłusownictwo oraz niszczenie ich domów – naturalnych środowisk życia.

 

ZŁOTE RYBKI MŁODYCH TWÓRCÓW 

Skończyliśmy prace plastyczne o Złotej Rybce. Przypomnijmy, że pretekstem był konkurs                                  pt. Moja wymarzona Złota Rybka organizowany                    przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej. Część prac drogą elektroniczną ruszyła na konkurs, a wszystkie, bardzo wspaniałe dzieła młodych twórców z Grupy Stworaki można będzie niedługo oglądać na wystawie         w szkolnej świetlicy. A już teraz zapraszamy do oglądnięcia również tu!

DAJEMY PAPIEROWI DRUGIE ŻYCIE

W świetlicy stanął karton na papier. Uwielbiamy podczas różnych zajęć i ogólnie pobytu w świetlicy, robić coś                z papieru: rysować, projektować, wydzierać, grać, a nawet tworzyć rekwizyty. Kartka papieru jest jak patyk                    na podwórku – można bawić się używając jej na 100 różnych sposobów 😊
Niestety gdy ląduje w koszu ogólnym marnujemy papier, który jest surowcem bardzo łatwym do odzyskania. Można z niego na nowo zrobić książki, gazety, zeszyty, chusteczki… Papier z recyklingu ratuje drzewa! Dzięki segregacji papierowych odpadków mniej drzew zostanie wyciętych, by powstały z nich np. kartki.
Z pomocą Eleny z 3b oraz Oliwki i Mai z 3a powstał karton na papier, obklejony naklejkami. Zobaczcie jak się prezentuje😊
Zachęcamy wszystkich do segregacji papieru na co dzień. Szukajcie niebieskich kontenerów w swojej okolicy!

ZABAWY NA ŚNIEGU

Za oknem zima, ale nie straszna dzieciom z klasy 1a. Uczniowie po skończonych zajęciach wyszły na zimowe zabawy na śniegu. Zabawy na świeżym powietrzu podnoszą naturalną odporność naszych dzieci oraz są doskonałą formą spędzania czasu po skończonych lekcjach.                      W doskonałych nastrojach i z uśmiechem na twarzy dzieci wróciły do szkoły.

WALENTYNKI


Walentynki zbliżają się do nas wielkimi krokami. Dzieci spędzające czas w świetlicy już dzisiaj rozpoczęły przygotowania i stworzyły takie piękne prace.
Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego !
W tym dniu wszyscy to wyznają
Że chcą kochać i kochają !
Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Pozdrawiamy                                                                            Nauczycielki świetlicy

WYNIKI KONKURSU

W dniu 21.01.2021r. odbył się konkurs pt.: Uzależnienie        od Internetu. Był on skierowany do uczniów klas I-III.          Zadaniem uczestników było stworzenie pracy plastycznej na temat uzależnień od Internetu. Wyniki przedstawiają się następująco:
I MIEJSCE – JULIA GOLEC,
II MIEJSCE – FILIP RYDZIKO,
III MIEJSCE – ALEKSANDRA POŹNIAK.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 
Pozdrawiamy
Nauczycielki świetlicy

UZALEŻNIENIE NASZ CICHY WRÓG !!!

W czwartek 21.01.2021 r. na świetlicy szkolnej odbywały się warsztaty dotyczące uzależnienia od internetu.                                Dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance na ten temat.          Wspólnie z wychowawcami świetlicy, dzieci doszły do wniosku,    że uzależnienie od internetu jest niebezpieczeństwem nie tylko  dla nich samych, ale również dla całego społeczeństwa.            Poniżej krótka fotorelacja z tego dnia.

DYPLOMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!

Z przyjemnością informujemy, że świetlica szkolna otrzymała dyplom za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez świetlicę Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze:) Temat: Ziemię szanuję, śmieci segreguję.
Dyplom otrzymała także uczestniczka, młoda twórczyni z naszej grupy Stworaki, Elena Kamińska z 3B! Gratulacje! 🙂
Elena stworzyła kolaż przedstawiający oceaniczną wyspę śmieci dryfującą po Oceanie Spokojnym. Tzw. „wielka pacyficzna plama śmieci” zbiera się ze śmieci dryfujących w morzach i oceanach. Skupia się w jednym miejscu przez prądy morskie i jest niestety kolosalnych rozmiarów…
Praca Eleny przedstawia wyspę, którą ogląda się z dwóch stron: jedna strona to góra śmieci inspirowana śmieciową wyspą, druga strona to zielona wyspa, na której dba się o segregacje odpadów.
O segregacji śmieci pisaliśmy jakiś czas temu w naszej świetlicowej zakładce. Pamiętajcie o tym 🙂

FUNKCJONOWANIE ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Informacja dla rodziców (prawnych opiekunów) dotycząca funkcjonowania świetlicy szkolnej na rok 2020/2021 w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 Ze względu na dobro dzieci i ich bezpieczeństwo w okresie pandemii COVID-19 jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu świetlicy. Zwracamy się do Państwa z prośbą, by w tym trudnym okresie z opieki w świetlicy korzystały tylko dzieci, których oboje rodzice (opiekunowie prawni) pracują. Świetlica czynna w godzinach 7.00- 16.30.
 
Pełnych radości, spokoju i szczęścia Świąt Bożego Narodzenia,  wszelkiej pomyślności  oraz  spełnienia najskrytszych marzeń  w Nowym Roku 2021                                                                                          życzą Wam i Waszym rodzicom                                                                    Nauczycielki świetlicy

 

 
 

ZGŁOSZENIE DO ŚWIETLICY

„Kartę zgłoszenia dziecka do Świetlicy Szkolnej” wraz z oświadczeniem można wypełnić pobierając ją ze strony: TUTAJ,      lub wypełnić w holu,  przy wejściu do szkoły.   Należy je złożyć                do „skrzynki podawczej” znajdującej się na stoliku przy drzwiach wejściowych.

 

ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY ROK SZKOLNY 2020/2012

KOSZT JEDNEGO OBIADU WYNOSI 4,50 zł 

WPŁATY ZA OBIADY NALEŻY DOKONYWAĆ NA RACHUNEK BANKOWY ZESPOŁU EDUKACYJNEGO NR 2

W TYTULE PODAJEMY IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ORAZ KLASĘ, DO KTÓREJ UCZĘSZCZA

NR RACHUNKU 69 1020 5402 0000 0302 0247 2074 

WYDAWANIE OBIADÓW ROZPOCZNIE SIĘ OD  DNIA

07 WRZEŚNIA 2020 W/G  USTALONEGO HARMONOGRAMU

 ODPISY ZA OBIADY NALEŻY ZGŁASZAĆ  DO GODZ 800

WPŁATY  NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 10.09.2020 R.

 

KLUB PIRATA

Ahoj moja dzielna Załogo!!!
Czy znacie mojego dobrego przyjaciela Kapitana Haka? Swoją piracką ksywkę wziął od haka, który zakładał na rękę- w dni parzyste na prawą, a w nieparzyste na lewą. W święta zaś wieszał na nim swoją koszulę i pirackie galotki. Ostatnio biedaczek siedzi na swym statku na kwarantannie, wobec tego wraz z pierwszym oficerem Michaliną postanowiłyśmy się za niego przebrać. Potrzebny był nam do tego pięknej urody HAK. Czy już wiecie załogo jakie będzie nasze kolejne zadanie plastyczne? Czy to wieszak? Czy samolot? Czy ptak? Nie, to hak do stu bałwanów morskich! Spójrzcie na zdjęcia jak dzielnie pracowała Misia i co wspaniałego z tego powstało-brawo! Wasz kapitan też się nie obijał! Mamma mia, pamiętajcie że to tylko inspiracja i Wasze haki mogą być przeróżne i wyglądać całkiem inaczej niż Nasze. Noooo chyba że zrobicie haki przypominające świstaki. To nie. Albo dzikie prosiaki, to też się nie liczy. Nie, nie. Czy jesteście gotowi? Ale zaraz, zaraz kapitanie, co mamy przygotować?                                                                              Hak
Zerknij na zdjęcia. Do przygotowania haka potrzebne będą:
 • jednorazowy kubeczek np. po jogurcie
 • farba akrylowa
 • pędzel
 • folia aluminiowa
 • nożyczki
 • cekiny, koraliki, naklejki itp. materiały do ozdoby
 • klej
 • pojemnik na farbę

Jak wykonać hak.

Przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy (fot. 1). Chyba nie chcesz co chwila biegać do sklepu jeśli czegoś zabraknie, aj? Pomaluj jednorazowy kubek farbą akrylową (fot. 2), nie musisz dodawać wody. Zostaw do wyschnięcia i nałóż 2 warstwę farby, po czym umyj dokładnie pędzel (siebie, stół i sufit jeśli machałeś rękami na lewo i prawo, piracie!). W międzyczasie wykonaj hak. Przygotuj 2 równe prostokąty folii aluminiowej (fot. 3). Następnie zegnij do środka dwa naprzeciwległę boki folii i składaj ją od jednego boku do drugiego (fot. 4), aż uzyskasz wąski pasek (fot. 5). Zegnij pasek w kształt haka. Zrobione? Sprawdź czy farba na kubku wyschła, jeśli tak, poproś dorosłego o zrobienie dziury w kubeczku (fot. 6). Jesteś dzielnym piratem, ale nie rób tego sam. Teraz przewlecz przez otwór końcówkę haka i zegnij od środka, aby hak nie wypadał co chwila (fot. 7). Czy Twój hak wygląda jak na fotografii 9? Dobra robota, czas na ozdabianie (fot. 10). Kiedy klej wyschnie, możesz zaczynać zabawę. Gotowe!
Na koniec niech zainspirują Was zabawy z użyciem haka, spójrzcie na przykłady na fotografii.
Koniecznie zróbcie zdjęcia Waszych haków i wyślijcie je swojemu kapitanowi na poniższy adres, z dopiskiem „Klub Pirata”-nie mogę się doczekać na Wasze zdjęcia, arrrrrrr!

marta.rybicka-grzesiak@sp17.zgora.pl

(wasz Kapitan) Marta Rybicka-Grzesiak

 

“KLUB PIRATA”

Ahoj moja dzielna Załogo!!!
Na zbliżający się czas wolny a także dla dzieci, które nie obchodzą Świąt lub obchodzą je tydzień później „Klub Pirata” przygotował propozycje pirackich gier. Mamy zadania które chętnie wykonacie z młodszym rodzeństwem, ale też takie do których możecie zaprosić całą rodzinę. Albo załogę Waszego statku. Albo psa i kota. Tylko nie razem, bo podrą Waszym mamom firanki, aj jaj!
 Spójrzcie na propozycje na obrazkach. Poproście rodziców, żeby je powiększyli i wydrukowali. Ale przede wszystkim potraktujcie je jako inspirację do własnych pomysłów. Mamma mia, Wasze pomysły są zawsze ciekawe.
Czy jesteście gotowi? Ale zaraz, zaraz kapitanie, co nam przygotowałaś?
Na obrazkach znajdziecie:
 • 2 gry planszowe- potrzebujecie kostkę do gry; zaangażujcie całą rodzinę i wymyślcie „specjalne” pola w grach, niech to będą śmieszne i ciekawe zadania
 • 2 labirynty, w których musicie poprowadzić piratów do skarbu
 • memory- porozcinajcie karteczki osobno i zagrajcie jak w klasyczne memory
 • zadanie „popraw po śladzie”
 • zadanie „znajdź cień”-sprawdź gdzie ukryli się pirat i papuga
 • 4 zadania typu „znajdź różnice pomiędzy obrazkami”
 • propozycja wykonania pirackiej zawieszki na klamkę -podążaj za instrukcjami
 • propozycja przygotowania mini teatrzyku – stwórz własne przedstawienie!
Miłego „piracenia” na ferie, do zobaczenia Załogo!
Koniecznie zróbcie zdjęcia Waszych zabaw i wyślijcie je swojemu kapitanowi na poniższy adres, z dopiskiem „Klub Pirata”-nie mogę się doczekać na Wasze zdjęcia, arrrrrrr!                                            marta.rybicka-grzesiak@sp17.zgora.pl
(wasz Kapitan) Marta Rybicka-Grzesiak
 
 

 

Idą, idą święta…

Wielkimi krokami zbliża się najcudowniejszy czas w roku. Zapewne wszyscy nie możecie doczekać się przepysznych przysmaków, prezentów. Zdradzimy Wam tajemnicę, MY RÓWNIEŻ.                            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ogłaszamy konkurs. Stwórzcie pracę plastyczną, dowolną metodą pod nazwą „Moje wymarzone święta”. Na Wasze prace czekamy do 22.12.      Prace prześlijcie nam na jeden z poniższych adresów.

laurencja.kurkowska@sp17.zgora.pl

marta.jelinek@sp17.zgora.pl

Pozdrawiamy Was gorąco !

Nauczycielki świetlicy

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia to dzień najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Tradycja obdarowywania prezentami jest bardzo stara i sięga XV wieku. Pierwszy Święty Mikołaj był Biskupem, który cały swój majątek rozdysponował między najbiedniejszych i potrzebujących. Współczesny Święty Mikołaj nie może przybyć osobiście, ale przekazał swoje obowiązki rodzicom i zobowiązał ich do obdarowania dzieci drobnymi upominkami i słodyczami. Chciałybyśmy Was zachęcić, abyście wykonali ozdoby świąteczne.

Linki do prac plastycznych: LINK1, LINK2, LINK3.

Zachęcamy Was do włączenia listy piosenek, która wprowadzi Was w świąteczny nastrój: WŁĄCZ PIOSENKI

Pozdrawiamy gorąco

Nauczycielki świetlicy

 

Działalność świetlicy w czasie pandemii

Podczas zdalnego nauczania, niektórzy uczniowie uczęszczający     do świetlicy biorą czynny udział w zajęciach plastycznych.    Poniższe fotografie przedstawiają efekt ich pracy.

 

 

Andrzejki


Dzień św. Andrzeja przypada 30 listopada . Od wieków jest dniem wróżb dziewczęcych dotyczących miłości i małżeństwa . Wróżbom sprzyjały długie jesienne wieczory. Początkowo swoją przyszłość miały poznawać tylko panny na wydaniu.
Z czasem jednak wróżby andrzejkowe zaczęto traktować jako wesołą zabawę
uczestniczyli w niej zarówno chłopcy i dziewczynki. Obecnie są to miłe spotkania wieczorne, podczas których zgromadzeni                         z uśmiechem na ustach bawią się wróżąc sobie nawzajem.
Andrzejek nie może zabraknąć w Naszej świetlicy. Zachęcamy Was do wspólnej zabawy. Poniżej przedstawiamy kilka wróżb,               które możecie przeprowadzić wspólnie z Waszymi rodzicami. Pamiętajcie, że wróżby to tylko zabawa i nie należy traktować ich zbyt poważnie.
1. „Obierane jabłko” – wróżba.
Wybrane osoby obierają jabłko, a następnie rzucają łupiną za siebie. Następnie sprawdzają w kształt jakiej litery ułoży się łupina. Na tą literę będzie imię wybranka.
2. „Narysuj siebie z zamkniętymi oczami” – konkurs.               Wybranym osobom zawiązujemy oczy. Ich zdaniem jest narysowanie siebie na przypiętym kartonie. Rodzice mogą podpowiadać co jeszcze trzeba dorysować.
3. Kartki z zawodami.
Na kartkach wpisujemy nazwy różnych zawodów, następnie wrzucamy je do naczynia i urządzamy losowanie.                               Każdy z uczestników wybiera jedną kartkę i odczytuje swoją pracę przyszłości.
4. Wyścigi butów.
W pokoju, gdzie odbywa się andrzejkowa zabawa, wybieramy start oraz metę. Następnie każdy z uczestników, jeden za drugim, układa swoje buty w stronę mety i rozpoczyna się wyścig.
Kiedy skończą się buty, wtedy układamy te z końca kolejki.                 Tej osobie, której buty pierwsze dotrą do celu, spełni się największe marzenie.

 

 

MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA – KONKURS!

Kochane Dzieci, zapraszamy do udziału w konkursie! Temat lekki        i przyjemny, bo o marzeniach. A co może spełniać życzenia oprócz lampy Alladyna?  Oczywiście Złota Rybka!

Ponieważ działamy na odległość możecie na każdym etapie swojej pracy nadsyłać zdjęcia tego co stworzyliście, by zasięgnąć porady:  anna.krasko@sp17.zgora.pl

I N F O R M A C J E

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja Wymarzona Złota Rybka”.  Organizatorem konkursu jest Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej.

Wykonujemy jedną pracę w formacie A4 (mały blok), przy wykorzystaniu dowolnej techniki płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyłączeniem technik nietrwałych, komputerowych oraz przestrzennych). 

Szczegółowe informacje oraz pozostałe wymogi znajdziecie w Regulaminie konkursu na stronie: https://www.uschabinskiej.pl/muzeum-zlotej-rybki/konkurs/

Za wykonaną pracę plastyczną każdy uczestnik otrzyma wraz z Dyplomem bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki, a na laureatów czeka nagroda główna 🙂

Termin nadsyłania prac: 28.02.2021 r.

Zdjęcia gotowych i podpisanych prac (pliki opisane imieniem, nazwiskiem i  klasą) prześlijcie na email: anna.krasko@sp17.zgora.pl

Do dzieła ! 🙂

 

 

Kochane dzieciaki !

Mało z Was, zapewne wie, że 26 listopada przypada DZIEŃ CIASTA. W każdym z nas kryje się mały łakomczuch 😀 Jest to cudowny dzień, naszym zdaniem wart świętowania. Dlatego ogłaszamy          dla Was konkurs !! Poproście o pomoc rodziców, babcie, dziadków lub inne osoby z którymi kochacie piec.  Następnie zróbcie zdjęcie      i prześlijcie na jedno z poniższych adresów e-mail.                                    Na Wasze zdjęcia czekamy do 6 grudnia.

laurencja.kurkowska@sp17.zgora.pl

marta.jelinek@sp17.zgora.pl

Pozdrawiamy Was gorąco !!!

Nauczycielki świetlicy

 

 

MÓJ WYMARZONY ŚWIAT 

Kochane dzieci! 

Bardzo za Wami tęsknimy i nie możemy doczekać się, kiedy Was zobaczymy.  Zachęcamy do przeczytania wiersza Juliana Tuwima pt.: „Dyzio Marzyciel”.  

Julian Tuwim 

Dyzio Marzyciel 

Położył się Dyzio na łące,                                                                            Przygląda się niebu błękitnemu                                                                                   I marzy:                                                                                                                            „Jaka szkoda, że te obłoczki płynące                                                                         Nie są z waniliowego kremu…                                                                                    A te różowe –                                                                                                                      Że to nie lody malinowe…                                                                                              A te złociste, pierzaste –                                                                                                Że to nie stosy ciastek…                                                                                                    I szkoda, że całe niebo                                                                                                  Nie jest z tortu czekoladowego…                                                                         Jaki piękny byłby wtedy świat!                                                               Leżałbym sobie, jak leżę,                                                                                            Na tej murawie świeżej,                                                                   Wyciągnąłbym tylko rękę                                                                                              I jadł… i jadł… i jadł…” 

Na podstawie treści wiersza zróbcie pracę plastyczną. Wykonajcie swoją chmurkę i zdjęcie swojej pracy wyślijcie pod jeden ze wskazanych adresów e-mail: 

laurencja.kurkowska@sp17.zgora.pl

marta.jelinek@sp17.zgora.pl

Przedstawiamy filmik jak wykonać chmurkę – TUTAJ

Uczniowie, którzy będą wykonywali pracę plastyczną mogą umilić sobie czas słuchając deszczowej piosenki – TUTAJ 

Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace! 

Pozdrawiamy serdecznie 

Nauczycielki świetlicy  

 

Segreguję dla Ziemi!

Białe, zielone, żółte, niebieskie….. Kolory segregacji odpadów są proste do zapamiętana!

Świetlicowa grupa Stworaki, czyli młodzi twórcy od ołówka, pędzla i akcji w terenie, stworzyła pierwsze prace. Tematem przewodnim była segregacja śmieci i dobro naszej Planety.

Inspiracją były nasze własne podwórka, wielka pacyficzna wyspa śmieci dryfująca po Oceanie Spokojnym oraz Planeta Ziemia.

Zobaczcie co powstało!

Ishwari 3b
Maja 3a
Inga 2a
Hania 2a, Martyna 2b

Gabrysia 2a
Elena 3b
Oliwia 2a
Ala 2a

                        Kilka słów o samej segregacji odpadów 

Czy wszystkie odpady są bezużytecznymi śmieciami?

Nie. Część odpadów można ponownie wykorzystać, ale do tego potrzebna jest SEGREGACJA.

W Zielonej Górze mamy dwa rodzaje pojemników w miejski ej przestrzeni:

 1. Kwadratowe na kółkach (np. na osiedlach) – zielone, żółte i niebieskie, czasem białe.
 2. Takie w kształcie Buki z Muminków na stałe przytwierdzone do podłoża – białe i zielone, przeznaczone na szkło przezroczyste i kolorowe.

Są też metalowe kontenery na ubrania i tekstylia.

W gospodarstwach domowych pojawiają się brązowe pojemniki na bio odpady, a więc wszystkie organiczne resztki. Rozkładają się one najszybciej, bo już po kilku dniach. 

K O L O R Y      K O L O R Y     K O L O R Y     K O L O R Y     K O L O R Y      K O L O R Y

 1. PAPIER – kolor ŻÓŁTY

Papier rozkłada się około 6 miesięcy (np. zwykła gazeta), ale wszystko zależy jaki jest jego skład (np. farby użyte w druku, dodatki wzmacniające jego strukturę)

Uwaga! Papierek po cukierku/batonie to wcale nie papier! Rozkłada się około 400lat!

 SZKŁO – kolor ZIELONY i BIAŁY

Szkło rozkłada się podobno nawet 4000 lat, ale nie jest tak szkodliwe dla środowiska. Pochodzi z substancji i pierwiastków naturalnie występujących w przyrodzie.

 1. METAL – kolor NIEBIESKI

Puszka  rozkłada się do 10 lat. Puszka aluminiowa do 200 lat.

 1. PLASTIK – kolor NIEBIESKI (razem z metalami)

W zależności od rodzaju tworzywa  sztuczne rozkładają się od 100 do 1000 lat.

Plastikowa torba – około 400 lat

Butelka PET (plastikowa) –  od 100 do 1000 lat

Pielucha – około 450 lat.

Zabawki  – kilka tysięcy lat.

Plastik i inne sztuczne tworzywa są bardzo szkodliwe dla środowiska i dla nas. Zawierają wiele substancji, które przenikają np. do wody, czy gleby i nie są dobre dla ekosystemu.

Dodatkowo niestety tylko 9% plastikowych odpadów poddaje się recyklingowi, czyli ponownie się coś z nich wytwarza (np. kolejna butelkę albo plastikowe pudełko) . Reszta plastikowych i syntetycznych odpadów (np. zabawki, mazaki) nie są przystosowane do ponownego wykorzystania i zatruwają nasza Planetę.

SZANUJ PRZEDMIOTY, KTÓRE POSIADASZ, BY SŁUŻYŁY TOBIE JAK NAJDŁUŻEJ  🙂

 

 

NASZA WIRTUALNA GALERIA

 

 

 

Uwaga konkurs!

„Śniadanie to dobry początek dnia”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze informuje, że zorganizowany został wojewódzki konkurs fotograficzny pod nazwą „Śniadanie to dobry początek dnia” dla uczniów klas I – V szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.              Czas trwania konkursu:  od  15.05. 2020 do 30.06. 2020 r.
Zapoznajcie się z regulaminem konkursu i do dzieła. Powodzenia ☺

Wychowawcy świetlicy

 

 

 

Kochani, zobaczcie dzisiaj piękno majowego miesiąca widziane oczami Nikodema. Gratulujemy!

Serdecznie pozdrawiamy 🙂
Wychowawcy świetlicy  

 

 

SZKOLNE INSPIRACJE

Kochani, oto kilka wspaniałych propozycji dla Was szczególnie dla tych którzy lubią główkować                                  i gimnastykować swój umysł. Mali geniusze znajdą tu gry      i zagadki rozwijające pamięć, logiczne myślenie i koordynację wzrokowo-ruchową. Wszystkie przedstawione pomysły gwarantują dobrą zabawę                    i są świetnym sposobem na zabicie nudy.
https://youtu.be/ePUphZORaDM
https://youtu.be/35XWcx-L5xc
https://youtu.be/zZ1o07DCC5A
Pozdrawiamy Was serdecznie
Wychowawcy świetlicy

 

 

WYNIKI ROLKOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przysłali konkursowe prace. Wybór był niezwykle trudny. Oto wyniki:  Nagroda – dla Dawida za Minionki oraz                  Nagroda – dla Oliwii za Pawia, Wyróżnienie otrzymuje Ania za Sowę  i Węża oraz Oliwia  za Pszczółkę. 
Pozdrawiamy 🙂                                                                    Wychowawcy świetlicy 

prace możecie obejrzeć w „Naszej Wirtualnej Galerii”

 

„PORTRET PRZYJACIELA”

Na pogodę i niepogodę najlepszy jest Przyjaciel 🙂            Użyj dowolnych materiałów, które na pewno znajdziesz      w domu, oraz swojej wyobraźni i stwórz portret przyjaciela – TUTAJ znajdziesz instrukcję.  Zdjęcie swojej pracy wyślij    na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂
Wychowawcy świetlicy

 

 

Piękno majowego miesiąca!

Kochane dzieci, maj jest jednym z najpiękniejszych miesięcy. Zachwyca swoimi kolorami, cudownymi zapachami  oraz przepiękną pogodą. My tak postrzegamy ten cudowny miesiąc.  A może i Wy dokumentujecie piękno tego miesiąca ? Jeżeli tak, to wyślijcie na nasz adres:  swietlica17zg@gmail.com.
Pozdrawiamy Was serdecznie
Wychowawcy świetlicy

 

 

Domowe pralinki krok po kroku

Kochani okres , w którym martwimy się o zdrowie i nie chcemy zachorować wymaga od nas troski o to , co pojawia się na naszych talerzach. Bardzo ważne w tym czasie            są warzywa i owoce. Każdy człowiek  powinien dziennie zjadać ich tyle, ile  zmieści się w dłoni. Takich porcji w ciągu dnia powinniśmy zjadać aż pięć. Ważne jest też , aby zbyt mocno się nie stresować, a przyznacie, że nic tak                    nie odstresowuje jak kawałeczek dobrej czekolady:)  Dzisiaj nauczymy się wykonywać je własnoręcznie.          Tutaj znajdziecie PRZEPIS !
 Życzę smacznego !
Pani Aneta

 

MAJOWE ŚWIĘTA
Kochane dzieci zapewne już wiecie, że zbliżają się święta
narodowe.
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski.
W pierwszych dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta:
Państwowe Święto Pracy – 1 Maja
Państwowe Święto Flagi – 2 Maja
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja
Dzisiaj chcemy zachęcić Was do zapoznania się jednym z nich.

Święto Flagi

Święto Flagi będziemy obchodzić 2 maja. To dość „młode” święto (obchodzone od 2004 roku) powinno być obchodzone świadomie i widocznie – wieszając flagę                i wiedząc co nieco o niej. Barwy flagi złożone są z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego i są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego,
którym jest orzeł biały na czerwonym polu.                    Zgodnie z zasadami:
górny pas (biały) reprezentuje białego orła, a dolny – czerwone pole tarczy herbowej (pogoń).
Barwy te po raz pierwszy oficjalnie wprowadzono w 1831 r. jako barwy państwowe jednak już w średniowieczu nasze wojska były oznaczane właśnie tymi barwami.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat dlaczego polska flaga jest biało-czerwona to zachęcamy        do obejrzenia filmiku.
https://youtu.be/1JNc0BqkkwI 
Święta narodowe to również super okazja do zapoznania się z historią naszego kraju.
Przesyłamy wam animowaną „Historię Polski” koniecznie
musicie to zobaczyć. To historia naszego kraju w pigułce. Miłego oglądania.
https://youtu.be/2DrXgj1NwN8 
Serdecznie Was pozdrawiamy
Wychowawcy świetlicy
„Barwy ojczyste”
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Czesław Janczarski

 

 

Uwaga, uwaga!                                                        Szukamy Drzewo-Stworka!                        Fotograficzny konkurs na Wasze DRZEWO          w wiosennej szacie, w Waszej okolicy. Informacje tutaj:  (link)

 

 

Uśmiechnij się !!!

Kochane dzieci choć do dnia uśmiechu brakuje nam kilku miesięcy, mimo to wydaje się nam, że warto    ten dzień przyspieszyć. Dlatego ogłaszamy go w tym momencie. Uśmiechnijcie się do jak największej liczby osób. Jesteśmy ciekawe jak dużo promiennych uśmiechów dziś prześlecie.                                                      My przesyłamy Wam nasz .  Jeżeli będziecie mieli ochotę podzielić się z nami swoimi uśmiechami           to przesyłajcie je śmiało na nasz adres: swietlica17zg@gmail.com.                               Pozdrawiamy Was uśmiechnięte oraz pełne optymizmu.

Wychowawcy świetlicy

 

 

„MIŚ”

Kolejne zadanie plastyczne, to Miś 🙂 Zrób go korzystając   z materiałów, które znajdziesz w domu – (instrukcja).                Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com                                                                         
To jeszcze nie wszystko na dzisiaj 🙂                                              Ogłaszamy KONKURS na ciekawą pracę plastyczną wykonaną z rolki po papierze toaletowym – to jest najważniejszy (i jedyny) warunek: do wykonania swojej pracy musisz użyć rolki !!! Czekamy na prace do 27 kwietnia.  Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂
 Wychowawcy świetlicy 
 

 

Wyróżnienia za wielkanocne prace

Na konkurs „Wielkanocne Jajo” wpłynęły fantastyczne prace. Oglądać możecie je w naszej Wirtualnej Galerii. Pokazaliście dużą pomysłowość, każda praca jest na swój sposób unikatowa. Jury konkursu postanowiło wyróżnić was wszystkich! Drobne nagrody czekać będą na Was po powrocie do szkoły.  Tymczasem obserwujcie budząca się naturę przy każdej nadążającej się okazji!

To poprawia nastrój ! 

A ponadto… niebawem kolejny konkurs, tym razem będzie on związany z przyrodą. 

 

Negatywne emocje – jak przed nimi uciec !

Kochane dzieci wiecie już czym jest muzykoterapia, mamy nadzieję, że bez problemu poradziliście sobie z poprzednim zadaniem. Dziś przedstawiamy Wam kolejną propozycje na rozładowanie Waszych negatywnych emocji. Dziś proponujemy Wam zajęcia relaksacyjne.
Oto kolejna już recepta od nas:
 1. 10 głębokich wdechów we wszystkich momentach smutku, frustracji, braku chęci do pracy.
 2. W każdym możliwym momencie postarajcie się łapać promienie słoneczne. Przecież każdy z nas wie, że promienie słońca to źródło życia
 3. Zaproście rodziców do Waszej ulubionej zabawy!. Pokażcie Waszym najbliższym nowoczesne metody spędzania wolnego czasu.
 4. Ćwiczenia rozluźniające :
 • „KOTEK”
  – znajdź miejsce w domu, wyciągnij się jak kotek ( rączki do przodu, nóżki do tyłu, głowa do góry)
 • „TAŃCZĄCA ŻABKA” – wykonaj jak najwięcej skoków ku górze
 • „ŚPIEWAJĄCA SÓWKA „ – zmęczona żabka siada, nuci swoją ulubioną piosenką.
 • „PIESEK Z ZAKRYTYMI OCZAMI” – połóżcie się wygodnie na podłodze, wyobraźcie sobie miesjce, w którym chcielibyście się w danym momencie znaleźć ( możecie też powspominać Wasze najlepsze wakacje na jakich byliście)

Pozdrawiamy Was serdecznie

Wychowawcy świetlicy

Sposoby na nudę w domu!!!

Kochane dzieci, Szanowni rodzice serdecznie zapraszamy    na cykl tematów poświęcony przeciwdziałaniu smutkami, monotonii, nudzie towarzyszącej w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach. Dziś zachęcamy do zapoznania się            z tematyką związaną z muzykoterapią  !! Od dawna wiadomo, że nic nie pobudza bardziej naszych hormonów szczęścia, niż muzyka. Muzyka uruchamia w nas optymizm oraz pobudza nasze często ukryte hormony szczęścia.            W momentach smutku, frustracji, gniewu wystawiamy specjalnie dla Was receptę szczęścia. 
Oto ona : 
 1. Pół kilo uśmiechu. 
 2. Posłuchaj swojej ulubionej, optymistycznej piosenki, coś co Wam zawsze poprawia humor! ( Jesteśmy pewne, że każdy z Was posiada taką piosenkę). 
 3. Kilogram optymizmu . 
 4. Pięć szczerych uśmiechów dla Waszych najbliższych.
 5. Dwa kilo uścisków.
 6. Zakończcie, drugą swoją ulubioną piosenką.
SUKCES GWARANTOWANY !
Kochane dzieci przesyłajcie na adres:  swietlica17zg@gmail.com   Wasze ulubione piosenki oraz recepty.   Chętnie zapoznamy się z Waszymi receptami szczęścia. 
Wychowawcy świetlicy

Oto Wasze Wielkanocne Jaja! 

Galeria zdjęć prac konkursowych, wykonanych techniką dowolną – z tego i tym, co mieliście w domu:)

Podziwiajcie  tutaj 🙂

 

 

 

Witajcie dzieciaczki !

Może macie ochotę zrobić coś z jajek na święta? Mam dla Was dwie propozycje : myszkę i grzybka.

 

Dokładny przepis znajdziecie tutaj.  Dobrej zabawy i smacznego !
Pani Asia z kuchni

 

„KURCZAKI”

Zrób KURCZACZKI korzystając z materiałów,                   które znajdziesz w domu. Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂                                                                      Wychowawcy świetlicy  

 

 

„OWIECZKA”

Zajrzyj do instrukcji i zrób OWIECZKĘ.                                              Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂                                                                          Wychowawcy świetlicy  

 

 

 

 

Cześć dzieciaczki !
Wysyłam Wam moje prace, może i ktoś z Was się pobawi i zrobi albo coś uszyje. Trochę chęci i można stworzyć fajne „cośki”. Pozdrawiam Was serdecznie Aśka z kuchni #zostańwdomu i się baw 😍

 

WIELKANOCNE JAJO

Przypominamy o konkursie na kolorowe WIELKANOCNE JAJO!    Instrukcja w załączniku (link).                                    Termin nadsyłania prac – do 8.04.2020 r. na adres: miastonawarsztat@gmail.com

 

 

„KWIATY”

Zrób wiosenny obrazek z kwiatami korzystając                           z materiałów, które na pewno znajdziesz w domu.      Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com                                                       instrukcja TUTAJ
Pozdrawiamy 🙂
Wychowawcy świetlicy

 

 

„KOTEK”

Doskonale poradziliście sobie z poprzednim zadaniem 🙂    Efekty możecie zobaczyć w zakładce „NASZA WIRTUALNA GALERIA”.                                                                                Kolejna propozycja, to KOTEK – instrukcja wykonania.            Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com 
Pozdrawiamy 🙂                                                                   Wychowawcy świetlicy

 

ŚWIETLICOWY KONKURS NA WIELKANOCNE JAJO

TUTAJ

 

   „ZAJĄC”

Zrób wiosennego zająca korzystając z materiałów, które na pewno znajdziesz w domu.

Instrukcja TUTAJ

Zdjęcie swojej pracy wyślij na adres: swietlica17zg@gmail.com, stworzymy „NASZĄ WIRTUALNĄ GALERIĘ”. Pozdrawiamy 🙂

                           

                                                                    Wychowawcy świetlicy

Międzyszkolny Konkurs Świetlic „Kocie Figle”
 Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze zaprosili uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Kocie figle”. Naszą szkołę reprezentowała Daria Kwitowska i Ania Marciniak. Dziewczyny stworzyły oryginalne kocie prace, za które otrzymały nagrody. Gratulujemy talentu !!

   Warsztaty plastyczne batik -marzec 2020

Na zajęciach plastycznych odbyły się warsztaty „Batik”, które poprowadziła pani Joanna Hanć – artysta plastyk. Pani Joanna opowiedziała dzieciom na czym polega ta ciekawa technika malarska. Każdy uczeń mógł sam wykonać pracę, używając wosku i farb. Efekt końcowy jest zaskakujący. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !

https://www.facebook.com/joanna.hanc.9/media_set?set=a.1597707247060150&type=3

25 marca 2020

Miejski Konkurs Plastyczny „Grająca maszyna – kolaż”

  W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż Miejskiego Konkursu Plastycznego „Grająca maszyna – kolaż”  zorganizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Na konkurs zgłoszono 428 prac z 22 placówek, a komisja konkursowa wyłoniła 101 prac, które były prezentowane w holu WiMBP. Świetlicę reprezentowały dwie uczennice:                                                        Hania Dobrzyńskapraca zakwalifikowana na wystawę              i Elena Kamińskapraca otrzymała  nagrodę.
Serdecznie gratulujemy!!!
  

„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

    Wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez wychowawców świetlicy SP 18. Liliana Ignaszewska została wyróżniona za Mikołaja, którego przygotowała w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy!!!

„Świąteczna kartka z aniołkiem”
Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 8 zorganizowali międzyszkolny konkurs plastyczny „Świąteczna kartka z Aniołkiem”. Naszą szkołę reprezentowała Hania Dobrzyńska i za swoją pracę otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

Słowem malowane 

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem malowane”
Wzięliśmy udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem malowane,” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim „ORANŻERIA KULTURY”. W tym roku konkurs poświęcony został poezji Juliana Tuwima, w 125. rocznicę Jego urodzin. Nadesłano 768 prac z 69 placówek z całego kraju. Przyznano 45 nagród i 4 wyróżnienia. Lena Wojtuściszyn przedstawiła swój pomysł utworu „Kotek”, za który otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy talentu!!!
                                                                                Monika Zarzycka

 

 

„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

Wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez wychowawców świetlicy SP 18. Liliana Ignaszewska została wyróżniona za mikołaja, którego przygotowała w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy!!!

Moja jesienna kartka

Siódma edycja plastycznego Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem: „Moja jesienna kartka” już za nami. W tym roku w konkursie  wzięli udział uczniowie z 16 zielonogórskich szkół. Napłynęło do nas 120 prac, które można zobaczyć w Naszej Galerii. Tradycyjnie do organizacji konkursu przyłączył się Zielonogórski Ośrodek Kultury, a podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wybór laureatów był niezwykle trudny. Ostatecznie komisja konkursowa przyznała 19 nagród i 11 wyróżnień. Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom!

NAGRODZENI UCZNIOWIE:
Dorian Moroziński ZSS 1, Luiza Korowacka SP 18, Szymon Pisarczyk ZE 8, Milena Rożnowska SP 21, Bartosz Konopacki SP 21, Maria Czernicka SP 21, Anna Litwin SP 14, Błażej Szpak ZE 1, Anastasiia Vakhovska ZE 6, Zosia Kulawinek ZE 6, Paulina Sokół SP 15, Jakub Rzepa ZE 6, Zuzanna Olek ZE 5, Wiktor Szarata ZE 6, Kaja Chałupka SP 1, Karolina Zbierska SP 2, Jakub Ostupiuk SP 2, Ignacy Rudczak SP 2, Oliwia Magiełda ZE 9
WYRÓŻNIENIA:
Maja Hejduk SP 18, Mirosław Rynkiewicz ZSS 1, Dali Morozińska ZSS 1, Nikola Chmielewska ZE 9, Blanka Kałek SP 1, Maria Szlachtowicz SP 6, Karolina Rusztabowicz ZE 1, Anna Nowak SP 13, Varvara Musienko SP 14, Adam Woźniak Sp 14, Wiktor Jonak SP 14. 

                                                                                                             Monika Zarzycka

 

Scroll to Top