Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Z KUFRA PRADZIADKA

Z KUFRA MOJEGO PRADZIADKA – WĘDRÓWKI W ŚWIAT PRZESZŁOŚCI- taki był tytuł lekcji muzealnej , w której uczestniczyła dzisiaj klasa 2b.                                                         Lekcja przybliżyła nam i wyjaśniła, jak dawniej wyglądało życie ludzi i jakie panowały obyczaje. Podczas spotkania oglądaliśmy  dawne przedmioty codziennego użytku znajdujące się w ekspozycjach muzealnych . Zajęcia kończyła zabawa edukacyjna „Zgadnij, co to jest?”  Na specjalnie zorganizowanym pokazie mogliśmy  dotknąć i sprawdzić , jak działają różne , dawniej używane przedmioty. Zaprezentowane zostały  m.in. stare młynki ,żelazka, lampy naftowe, metalowe termofory  oraz inne przedmioty gospodarstwa domowego .  Ciekawostką były stare łyżwy, zupełnie niepodobne do dzisiejszych :).

IDĄ ŚWIĘTA!!!

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii ,,IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ ”.
Wszystkie dzieci z klas I-III otrzymały kartki świąteczne. Wspólnie uzupełniły je życzeniami, wpisały adresy, a następnie  poszły na pocztę i  wysłały. 

POWODY, DLA KTÓRYCH REALIZUJEMY KAMPANIĘ

  • Pragniemy zaprosić do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.
  • Chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
  • Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.
  • Jesteśmy przekonani, że w świecie cyfrowym bardzo ważne jest kultywowanie rodzinnych tradycji.

MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W UNIHOKEJU

7 grudnia w Chynowie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Zielonej Góry w unihokeju. Drużynę reprezentowali: Oliwier Łuczak, Błażej Szała, Oskar Szczepski, Nikodem Komel, Filip Świderski, Michał Hibner, Dawid Paszkiewicz. Chłopcy po rozegraniu eliminacji, w finałach zajęli 4 miejsce.                                        Gratulacje dla chłopców i ich opiekunki Violetty Zawartko .

POMOCNE DŁONIE!

Tydzień życzliwości i pomocne dłonie
Z okazji Tygodnia Życzliwości w SP17, uczniowie klas 4C, 5A i 5B rozprawili się ze stwierdzeniem „podać komuś pomocną dłoń”. W ramach zajęć ZRK wybraliśmy zwroty, od których drugiemu człowiekowi może się zrobić cieplej, lżej lub weselej na sercu. Uczniowie odrysowali kształty swoich dłoni, kolorowali je i umieścili na nich wybrany zwrot lub słowo. Kolorowe dłonie rozwiesiliśmy w szkole z okazji Tygodnia Życzliwości z nadzieją, że pomogą komuś przebrnąć przez cięższy dzień:)

 

DZIĘKUJEMY!!!

10 grudnia zakończyliśmy akcję „Szkoła – Rodzinie”. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz ludziom dobrej woli za wsparcie finansowe i okazaną bezinteresowna pomoc, które traktujemy jako wyraz dobroci i chęci  niesienia wsparcia potrzebującym. Dziękujemy za otwarte serca i życzliwość. Wszystkie zebrane dary trafią do potrzebującej rodziny.
                                                         Wolontariat i Świetlica Szkolna

MÓJ PRZYJACIEL PIES

Klasa 2b miała przyjemność gościć psa Bąbla  wraz z jego wspaniałą właścicielką p. Martą Konopską .                                   Celem prowadzonych zajęć, była nie tylko wspólna, dobra zabawa ale i edukacja. Pani Marta   opowiedziała  dzieciom o psiej mowie ciała , o tym  jak należy dbać o psa, kiedy staje się częścią naszej rodziny i  jakie aktywności zaproponować ,by wspólne bycie razem było doskonałą przygodą. Zainteresowanie dogoterapią  pojawiło się u p .Marty wraz z adopcją Bąbla, psa w typie labradora.  Widząc  w nim potencjał , w 2018 roku ukończyła kurs dla dogoterapeutów, organizowany przez Ośrodek Szkoleniowy MED-VET we Wrocławiu, zdając egzamin z wynikiem bardzo dobrym. Dzięki świetnym wynikom Bąbla mogliśmy podziwiać jego sztuczki, które zadziwiły niejednego z nas. Lekcja była niezwykle ciekawa i nauczyła nas ,że pies to nie zabawka-tylko odpowiedzialna decyzja  za żywe stworzenie, które trzeba z pełną świadomością wziąć na siebie.

KOLOROWY ALFABET

Podczas uroczystości pasowania na czytelnika, uczniowie klas pierwszych otrzymali wyjątkowy prezent – wyprawki czytelnicze, w skład których  wchodzi, miedzy innymi, kreatywny alfabet                 ( plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania).   Dzieci dopiero uczą się liter, odkrywają ich urodę, patrzą jak wyglądają, słyszą ich brzmienie, uczą się ich pisać. Zaprosiłam pierwszaków do świetnej zabawy. Uczniowie zafascynowani kształtami liter i tym co można nimi przedstawić,  próbowali samodzielnie tworzyć bajkowe rysunki  z wybranej przez siebie literki.  Wykazali się ogromną kreatywnością   w tworzeniu   kolorowego  alfabetu, doskonale się przy tym bawiąc.

W szkolnej galerii, można obejrzeć kolorowe literki, stworzone przez naszych kreatywnych pierwszaków.                                                                                                                  Zapraszam Małgorzata Moroz