Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

DZIEŃ KROPKI

Dzień Kropki – niezwykły dzień z niezwykłymi dziećmi.
15 września my – uczniowie klasy 1c – świętowaliśmy Dzień Kropki. Zaczęliśmy od poznania historii małej Vashti, która uwierzyła w siebie dzięki małej kropce oraz nauczycielce, która delikatnie dmuchnęła w jej skrzydła. Następnie w kręgu zastanawialiśmy się nad swoimi talentami – okazało się, że każdy jakiś ma i jest w czymś dobry. Niektórzy po dłuższym namyśle stwierdzili, że są ekspertami w układach tanecznych 🤩. Następnie pobawiliśmy się aplikacją Quiver, tworząc niezwykłe kropki 3D. Na koniec dnia przenieśliśmy się do salki gimnastycznej, gdzie „kropersy” wskazywały nam jaki ruch mamy wykonać. Tego dnia każdy poczuł się doceniony i wyjątkowy, bo Dzień Kropki to dzień wiary w siebie i w swoje możliwości♥️.
 

HERB I FLAGA ZIELONEJ GÓRY

W związku z dniami Zielonej Góry klasa 1b wybrała się do Muzeum Ziemi Lubuskiej na zwiedzanie i warsztaty pt. „Herb i flaga Zielonej Góry”. Poznaliśmy historię naszego herbu, mieliśmy okazję zobaczyć, jak na przestrzeni dziejów zmieniały się jego elementy. Na ruchomej makiecie zobaczyliśmy krótką historię naszego miasta. Po przyjściu do szkoły podjęliśmy wyzwanie stworzenia swojego herbu.

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Jesteśmy już po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. W szkole można znów usłyszeć niosący się po korytarzach śmiech uczniów. Zobaczyliśmy dzisiaj tęsknotę, radość, uśmiech, trochę stresu. Usłyszeliśmy pierwszy oficjalny dzwonek tego roku szkolnego. Tęskniliśmy za tym!
Drodzy Uczniowie,                                                                                Życzymy Wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i budował Waszą pewność siebie.
Drodzy Rodzice,                                                                                            Mamy nadzieję, że ten rok będzie owocował we współpracę i towarzyszenie Waszym dzieciom na drodze edukacji.
POWODZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024!

POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”
ks. Jan Twardowski

W czwartek, 22 czerwca 2023 roku w sali Regionalnego Centrum Animacji Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych. Na uroczystość przybyli: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice absolwentów.
Uczniowie odebrali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, aktywność społeczną i sportową, a także za osiągnięcia w konkursach.
Miłą niespodzianką dla ósmoklasistów była prezentacja, w której ujęte zostały niezapomniane chwile spędzone w naszej szkole.
Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego.
Życzymy wszystkim naszym Absolwentom dostania się do wybranych szkół ponadpodstawowych i tego, aby spełniły one Ich oczekiwania.
Powodzenia!

 

 

 

MONA LISA ŻYCZY UDANYCH WAKACJI

Uroczystemu zakończeniu roku szkolnego i rozdaniu świadectw towarzyszyła wielka wystawa prac. Tematem był najsłynniejszy portret świata autorstwa Leonarda da Vinci. Jej tajemniczy uśmiech zna chyba każdy, ale takich wersji, które stworzyliście podczas ostatnich dwóch gorących tygodni w szkole na zajęciach twórczych, nie widział nikt 🙂 
Mona Lisa – bo o niej mowa – autorstwa niemal wszystkich uczniów klas 4-7 w ponad 100 (!) odsłonach, na mini festiwalu sztuki w galerii pod drzewami na dziedzińcu szkolnym, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nie ma prac lepszych i gorszych. Wszystkie były zupełnie unikatowe! Dzięki za wspólny rok. Jesteście super! ❤️

MISTRZ ORTOGRAFII

Z wielką przyjemnością informujemy, że w szkolnym konkursie ortograficznym zaszczytny tytuł MISTRZA ORTOGRAFII roku szkolnego 2022/2023 zdobyła
KORNELIA MATRUNIONEK z klasy 7a.                                              II miejsce przypadło w udziale Hannie Zarembie z kl. 8d,        III miejsce wywalczył Szymon Kujawa z kl. 7a.
Gratulujemy!