Archiwum kategorii: Aktualności

POWRÓT DO SZKOŁY

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
     W związku z powrotem uczniów klas 1-3 od 18.01.2021 r. do nauczania stacjonarnego, lekcje on-line w klasach IV- VIII będą nadal trwały 30 minut, ale powraca rozkład przerw, według starego harmonogramu, tj.:
  1. 8.00- 8.45
  2. 8.55- 9.40
  3. 9.50- 10.35
  4. 10.45- 11.30
  5. 11.45- 12.30
  6. 12.45- 13.30
  7. 13.40- 14.25
  8. 14.35- 15.20
   Uczniowie klas I- III będą mieli lekcje wg dotychczasowego rozkładu (plan zmieni się od II półrocza, tj. od 1 lutego). Wychowawcy klas poinformują Państwa o przydziale sal lekcyjnych i szczegółach organizacji pracy świetlicy.
    Od poniedziałku wprowadzamy obowiązek zmiany obuwia. Pamiętajmy też o zaopatrzeniu dzieci w maseczki, które obowiązują w przestrzeni wspólnej szkoły.
    Stołówka będzie czynna od 18 stycznia 2021 r. Więcej informacji z zakładce OBIADY.
Świetlica czynna w godz. 7.00-16.30.
Ustalamy, że uczniowie klas I wchodzą do budynku wejściem głównym, klasy II wejściem tylnym, od  strony świetlicy, klasy III, wejściem przy sali gimnastycznej.
   Przypominamy o procedurach bezpieczeństwa. Niewiele się one zmieniły w stosunku do tych, obowiązujących we wrześniu. Prosimy o przeczytanie wytycznych MEiN, MZ i GIS (link znajduje się poniżej).

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

 

Dyktanda .PL

Co można robić w domu podczas zbliżających się ferii? Proponujemy udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do tej rozwijającej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.  Ideą Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom szkół, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody.  Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich 100! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych. Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.
Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli. Konkurs odbywa się wyłącznie online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.
Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

KLUB PIRATA

Ahoj moja dzielna Załogo!!!
Na zbliżający się czas wolny „Klub Pirata” przygotował propozycje pirackich gier. Mamy zadania , które chętnie wykonacie z młodszym rodzeństwem, ale też takie do których możecie zaprosić całą rodzinę. Albo załogę Waszego statku.
Instrukcje , plansze , zagadki w zakładce Świetlica

https://sp17.pl/?page_id=147

 

Oceń książkę po okładce!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w międzyszkolnym konkursie plastyczno – literackim : „Oceń książkę po okładce”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Zielonej Górze.
Laureatami zostali:
Michalina Pietsch – kl. 6b
Aleksandra Szymczak – kl. 6b
Julia Bielska – kl. 6b.
Wyróżnienie otrzymał:
Fabian Umiastowski – kl. 6c.
Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Tradycją w naszej szkole stało się już, że klasy I-III  przed Bożym Narodzeniem, wykonują piękne kartki świąteczne w programie Paint na lekcji komputerowej. Dzięki wsparciu Rady Rodziców kartki zawsze były drukowane i ozdabiały Naszą Galerię w okresie świątecznym.  W tym roku niestety nie było to możliwe 🙁 . Do udziału w konkursie zaprosiliśmy dzieci chętne do zrobienia kartki w domu. Każda kartka wykonana samodzielnie zachwyca, ale wybraliśmy i prezentujemy w wirtualnej galerii tylko część . Spośród nich jury wybierze i nagrodzi w styczniu najlepsze prace. 
Zapraszamy do galerii

 

Co łączy klasę 3c z pieniędzmi ?

Jeszcze kiedy chodziliśmy do szkoły, klasa 3C pracując metodą projektu, zgłębiała temat… pieniędzy! Bo choć mogłoby się wydawać, że temat ten nie dotyczy dzieci, to jednak okazało się, że dobrze wiedzieć już od najmłodszych lat, jak obchodzić się z tym co mamy w portfelu 🙂 Poruszyliśmy różne kwestie związane z pieniędzmi i różnymi sferami życia, np. co to jest budżet domowy, jak planować wydatki, jakie są waluty w innych krajach, co to jest podatek VAT i gdzie go znaleźć na paragonie, a także sami tworzyliśmy własne rachunki i paragony. Poruszyliśmy też kwestie tego, jak oszczędzać pieniądze i jednocześnie dbać o środowisko, oraz czy pieniądze mogą dać szczęście. Każdy z uczniów planował zakupy na swój ulubiony obiad dla całej rodziny. Nawet udało nam się spotkać z gościem specjalnym – panią Moniką, która jest księgową w naszej szkole. Opowiedziała nam, czym w ogóle zajmuje się księgowy/księgowa. Została u nas na całą lekcję, bo uczniowie mieli tyle pytań. Efektem naszych prac były lapbooki, które tworzyliśmy w czasie naszych działań i zapraszamy do obejrzenia ich w galerii

https://www.facebook.com/sp17zgora/photos/pcb.752736135332201/752734148665733