Archiwum kategorii: Aktualności

NAUKA OD 17 MAJA

Od 17 maja 2021 r. do 24 maja 2021 r. uczniowie klas IV- VIII będą uczyli się w systemie hybrydowym 50% / 50%.

W dniach 25-27 maja klasy VIII piszą egzaminy, a 28 maja, to tzw. ,,Dzień Dyrektorski”. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Poniżej zamieszczam informację, kiedy poszczególne zespoły klasowe będą uczyły się stacjonarnie, a kiedy on-line.

17-18-19 maja 2021 r.- stacjonarnie będą uczyły się klasy: IVA, IV B, IV C, V A, VI A, VI B, VIII A, VIII B, VIII C, a pozostałe zespoły będą pracowały on-line.

20-21-24 maja 2021 r.- stacjonarnie będą się uczyły: VI C, VI D, VII A, VII B, VII C, pozostałe klasy będą pracowały on-line.

20-21 maja 2021 r.- stacjonarnie będą się uczyły także klasy VIII A, VIII B, VIII C.

31 maja do nauki stacjonarnej prawdopodobnie wrócą wszystkie klasy.

Ósme klasy będą przychodziły do szkoły przez cały tydzień, ponieważ chcemy, żeby uczniowie mieli możliwość powtórzenia i utrwalenia materiału przed egzaminami.

Informujemy także, że nauczyciele będą prowadzili niektóre lekcje on- line , a inne stacjonarnie. Będą pełnili dyżury na przerwach na terenie szkoły i na boisku. W związku z tym, może się zdarzyć sytuacja, że nie zaczną punktualnie zajęć on- line (zanim wrócą z dyżuru i się zalogują, może minąć kilka minut). Prosimy, aby dzieci cierpliwie czekały przed monitorami.

Przypominamy, że nauka w szkole będzie przebiegała w reżimie sanitarnym. Dzieci powinny wchodzić do budynku wyznaczonymi dla nich wejściami, dezynfekować ręce, a w przestrzeniach wspólnych zasłaniać nos i usta maseczką.


                                                                    Joanna Łyłyk

W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ

Jesteśmy ogromnie dumni i dzielimy się z Wami świetną wiadomością. Nasza Maja z klasy 3a została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie plastycznym „W oczekiwaniu na wiosnę”. Konkurs był organizowany przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 18 im Arkadego Fiedlera w Zielonej Górze. Zapraszamy do kolorowej galerii.
Brawo Maju!

UWAGA! KONKURS DLA KL.1-8

Biblioteka szkolna i nauczyciel plastyki, proponują  uczniom z klas I-VIII, konkurs plastyczny. Waszym zadaniem, będzie wykonanie zakładki do książki  z różanym motywem, nawiązującym do legendy o Św. Jerzym z Katalonii. Technika wykonania pracy jest dowolna. Zróbcie zdjęcie wykonanej przez siebie zakładki i do dnia 12 maja 2021, wyślijcie na adres: jadwiga.moroz@sp17.zgora.pl   

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, to doroczne święto organizowane przez  UNESCO.  Celem tego święta,  jest promocja czytelnictwa oraz przypomnienie     o tym, jak ważne w życiu każdego człowieka jest czytanie książek. Światowy Dzień Książki, to  święto pisarzy, poetów, tłumaczy,       redaktorów,       korektorów,  wydawców                i wszystkich tych, którzy z książkami  i prawem autorskim mają na co dzień do czynienia. Jest  to również święto czytelników, którzy kochają książki  i czytanie.                             Data 23 kwietnia, wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie tego dnia obchodzony jest dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii Mężczyźni obdarowują swe ukochane różami, a te odwzajemniają miłość dając swojej drugiej połowie nic innego, jak właśnie książkę.
Skąd w ogóle takie święto w Katalonii?
Katalończycy upodobali sobie Świętego Jerzego, bo odmówił prześladowania chrześcijan, za co był dręczony       i zabity. Dzięki swej postawie zaczęto oddawać mu cześć      i wysławiać jak bohatera. Ma on nawet swoją legendę, tak bardzo podobną do polskiej legendy o Smoku Wawelskim. Też był w niej smok, który chciał zjeść księżniczkę. Główny bohater, w tym przypadku rycerz Jerzy (a nie szewczyk Skuba, jak w legendzie o smoku Wawelskim), zabija smoka i ratuje księżniczkę.  W legendzie o rycerzu Jerzym z krwi wypływającej z ciała smoka wyrasta róża, którą rycerz daje księżniczce. Dzięki tej róży w Katalonii Sant Jordi jest również uznawane za święto zakochanych.
Z  okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, proponujemy dla dużych  i małych uczniów naszej szkoły dobrą zabawę i ciekawe spędzenie wolnego czasu.  Zapraszamy do aplikacji genialny(linki poniżej) , gdzie będziecie mogli  rozwiązywać  zagadki, quizy, łamigłówki, obejrzeć  filmy,  poznać  historię książki i jej budowę. Czeka tam na Was, jeszcze wiele innych atrakcji…                           
                                                                                      Zapraszamy

https://view.genial.ly/5ebabd390be9a20d6819139a/presentation-untitled-genially?fbclid=IwAR0E1Mco6pJ-L_Vz22ddIxRV-Q7BJcwtGvcZJpM9hmBIbM9mvIuedRPoDAI

https://view.genial.ly/6075835ec5c6660d250e8f29/presentation-23kwietnia?fbclid=IwAR0kO-Sn2KXEzLG3k5fPhxF2gGsOjXjJ3CJxI1bmu4f_bn5zXcaRWJSugsM

 

NAUKA HYBRYDOWA OD 26.04

Od dnia 26 kwietnia 2021 r. klasy I- III będą uczyły się hybrydowo (tzn. jeden tydzień stacjonarnie, drugi on-line). Poniżej zamieszczam harmonogram.

26.04.2021 r- 29.04.2021 r.stacjonarnie będą uczyły się klasy: II B, IIC,. III A i III C (wg dotychczasowego planu lekcji). Pozostali uczniowie będą pracowali zdalnie.

Świetlica będzie czynna i będą wydawane obiady.

Dzień 30 kwietnia, to tzw. ,,Dzień Dyrektorski” . Tego dnia nie będzie zajęć dydaktycznych. Z opieki świetlicy mogą korzystać uczniowie, tych klas, które w tygodniu ( 26.04.21-30.04.21) będą uczyć się w szkole. Proszę o zgłaszanie w sekretariacie, kto skorzysta z takiej możliwości.

Po majówce nastąpi zamiana zespołów klasowych, o której będę Państwa informować.

                                                                       Z poważaniem
                                                                                         Joanna Łyłyk

EKSPERYMENTUJEMY z Ic

Podczas jednej ze zdalnych lekcji, uczniowie klasy 1c sprawdzali co rozpuszcza się w wodzie oraz obserwowali, co się dzieje z tymi substancjami , które się w niej rozpuściły. Na początku uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali szklanki z wodą, cukier, olej oraz piasek. Kolejno mieszali je z wodą .Niektórzy nawet próbowali smaku wody z cukrem i olejem. Wkładali ręce do wody z olejem🙂. Podczas tej lekcji doszliśmy  wspólnie do wniosku, że substancje rozpuszczalne w wodzie stają się niewidoczne. Zapraszamy do ZE nr 2. U nas uczniowie się nie nudzą🙂 Sami spójrzcie na zdjęcia – nauczanie przez eksperymentowanie to świetna edukacja. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu materiałów do wykonania doświadczeń. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nawet lekcje zdalne stają się ciekawe🙂.

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2021 roku Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada na 2 kwietnia (piątek). Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w dniu urodzin znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Z  tej okazji, zachęcamy do poszukiwań, rozwiązywania zadań, a przede wszystkim do wspaniałej zabawy z baśniami Ch. H. Andersena😊📚

https://view.genial.ly/605d90cd0138370d9e84524b/presentation-andersen?fbclid=IwAR3scW60bnwqgq6_xt0iOG66cqLt6IISrbzap8JrKpIhlI4nDH-kunYEKBg

ŚWIĘTA ,ŚWIĘTA

Święta Wielkanocne już tuż, tuż, z tej okazji ogłosiliśmy szkolny konkurs! Zadaniem uczestników było wykonanie kartki świątecznej w programie Paint. W konkursie udział wzięli uczniowie kl. I – III. Mieli oni za zadanie przygotować kartkę wielkanocną posługując się edytorem grafiki. Uczniowie samodzielnie rysowali symbole świąteczne i układali krótkie życzenia. Podczas pracy przy swojej kartce rozwijali umiejętność posługiwania się edytorem graficznym. W naszej wirtualnej galerii prezentujemy wybrane prace, które wezmą udział w konkursie. Spośród wykonanych prac wybierzemy i nagrodzimy troje zwycięzców. Wyniki ogłosimy niebawem. Zapraszamy do oglądania!

GÓRA GROSZA DLA ANI

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej kolejnej akcji dla Ani. Razem z Przedszkolem nr 30 zebraliśmy 823,50.                                                        RAZEM MOŻEMY NAPRAWDĘ WIELE.