Archiwum kategorii: Aktualności

CIEKAWE ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

W roku szkolnym 2021/2022 klasa 2c rozpoczęła cykl spotkań pt. ” Ciekawe zawody naszych rodziców”. Pierwsza odwiedziła nas mama Wojtka, która z zawodu jest diagnostą laboratoryjnym. Podczas zajęć obserwowaliśmy przez mikroskop krwinki czerwone oraz limfocyty, które chronią nas przed chorobami. Zapoznaliśmy się z strojem chroniącym przed Coronawirusem oraz poćwiczyliśmy pobieranie wody do próbówki za pomocą pipety. Już teraz kilkoro dzieci w przyszłości chciałoby wykonywać ten zawód. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję. Ciekawe, kto następny nas odwiedzi?

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 18 października w  Filharmonii Zielonogórskiej odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, że panie- Iwona Perwińska i Izabela Gruda otrzymały z rąk Janusza Kubickiego – Nagrodę Prezydenta Miasta.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

WIEM , CO JEM!

Dzisiaj, uczniowie klasy 2a samodzielnie przygotowali kanapki na swoje zdrowe, drugie śniadanie. Każdy przyniósł pieczywo oraz ulubione dodatki. Nie zabrakło wśród nich warzyw, dzięki czemu posiłek był kolorowy i pełen witamin. Dzieci doskonale poradziły sobie z wyzwaniem. Było ono podsumowaniem cyklu lekcji o zdrowym odżywianiu.

JAK DBAĆ O PSA?

27 września klasa 2a miała spotkanie z niezwykłym gościem. Przybył do nas Bąbel ze swoją panią. Dzieci dowiedziały się jak dbać o psa i w jaki sposób opiekować się czworonogiem. Poznały także zwyczaje psów oraz dostały wskazówki jak prawidłowo odczytać mowę ich ciała. Bąbel chętnie prezentował swoje umiejętności i okazało się, że zna mnóstwo sztuczek.

JESIENNE WYCIECZKI

 Klasy 2b , 2c , 3a, 3b, 3c udały się na wycieczkę do Karczmy Taberskiej , która znajduje się w przepięknym Janowcu. Celem wycieczki , poza integracją, było poznanie rodzajów zbóż, zapoznanie uczniów z tradycjami Rejonu Kozła oraz wypiek własnoręcznie uformowanego chleba. W czasie wycieczki były tańce i piosenki. Jedliśmy  naleśniki, przepyszną zupę pomidorową . Ciocia Jola,  powitała nas po staropolsku- chlebem🙂 .  Wybraliśmy się też na  spacer  brzegiem  jeziora, gdzie zbieraliśmy liście, a z nich powstały tabliczki jesienne.  Wrzucaliśmy swoje marzenia do zaczarowanej studni❤ . Zmęczeni i szczęśliwi , ze swoimi chlebkami wróciliśmy do domu. P.S. świeżo wypieczony chleb smakował wyśmienicie.

OGNISKO INTEGRACYJNE

W piątek- 8 października uczniowie klasy I b, ich rodzice i wychowawczyni spotkali się na integracyjnym ognisku w Ochli. Pogoda dopisała i dzieci spędziły czas bawiąc się na placu zabaw, biegając, grając w piłkę. Niektórzy z przyjemnością dokarmiali kaczki. Rodzice upiekli pyszne kiełbaski i przygotowali inne smakołyki, które na świeżym powietrzu smakowały znakomicie.  

PASOWANIE NA UCZNIA

W minioną środę, 6. października, miał w naszej szkole miejsce doniosły moment! Nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i pasowani na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 17! 🙂                                                  Pierwszaki zaprezentowały się rewelacyjnie w przygotowanym programie artystycznym, zdały wszystkie próby wiedzy i umiejętności i w związku z tym pan Dyrektor każdego z nich pasował na ucznia.                                    W tym doniosłym momencie towarzyszyli swoim pierwszakom Rodzice i Nauczyciele.
Gratulujemy klasom 1A i 1B i życzymy wielu wspaniałych chwil w murach Siedemnastki! ❤