Wiosnę powitaliśmy ogólnoszkolną, głośną i kolorową paradą wszystkich klas. Zaczerpneliśmy ze staropolskiej tradycji, którą większość z nas zna z młodszych lat. Każda z klas zrobiła na lekcjach plastyki lub techniki swoją Marzannę!
Symbole zimy wyszły mega ciekawie i kolorowo. Co klasa to inny pomysł. Były Marzanny słomiane, papierowe, tradycyjne i imitujące roboty, a nawet malowane. Co prawda nie zostały utopione, czy spalone, ale symbolicznie w niebo poszybowała wiązka balonów – znak zimy, który odleciał daleko na północ, a my powitaliśmy nadchodzącą wiosnę.
Zapraszamy do oglądnięcia dużej galerii zdjęć z I Dnia Wiosny w SP17! 🙂
17 marca uczniowie klas 8 reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Miasta w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zajęły w swojej grupie 2 , a chłopcy 1 miejsce. W finale po zaciętych i emocjonujących meczach chłopcy ostatecznie zajęli 2 , a dziewczynki 4 miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich nauczycielce Violetcie Zawartko.
10 marca 2023 r. w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Profesora Szafrana 6 zainaugurowane zostały rozgrywki dziewcząt i chłopców w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Nasza drużyna chłopców z klas szóstych po pasjonujących meczach zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy:)
Drzwi naszej szkoły otworzyły się 7 marca przed przyszłymi uczniami i ich rodzicami. Kandydaci mogli wejść niemal w każdy zakamarek placówki i zobaczyć jak będzie wyglądała ich przyszła szkoła. Nie zabrakło atrakcji takich jak: malowanie twarzy, zumba, eksperymenty fizyczne, wyzwania matematyczne i polonistyczne, warsztaty muzyczne, lepienie z ciastoliny czy zajęcia sensoryczne. Przyszli uczniowie mogli zobaczyć kowbojki, zjeść popcorn, zwiedzić amerykańskie stany oraz zobaczyć, jak bajka Czerwony Kapturek brzmi w języku niemieckim. Nie zabrakło poznania najnowszych technologii jakie posiada nasza szkoła. Rodzice mogli spotkać się z gronem pedagogicznym oraz radą rodziców.
Zapraszamy do naszej szkoły, bo 17- nastka to najlepszy wybór dla Twojego dziecka!
W piątek 3 marca klasa 3 b wybrała się na zimową edycję Leśnej Bandy. Po prawie wiosennym i słonecznym tygodniu, piątek okazał się prawdziwie zimowy. Przy temperaturze -3 stopni i bardzo dużej wilgotności, trzygodzinny spacer po lesie okazał się dużym wyzwaniem. Ciekawe informacje i opowieści pana Sylwestra pomogły nam w walce z zimnem :). Czy wiecie, czym różnią się ślady od tropów ; co to jest dzicze babrzysko; czy poroże jelenia jest w środku puste, czy pełne; jak zbudować w lesie szałas? A MY już znamy odpowiedzi na te pytania:). Piątkowa wyprawa była fascynującą i pouczającą przygodą .Teraz czekamy na edycję wiosenną i chociaż trochę wyższą temperaturę.
Aż dziesiątka laureatów miejskiego konkursu plastycznego, organizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, odebrało dyplomy, nagrody i wyróżnienia podczas wernisażu wystawy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac ze wszystkich zielonogórskich szkół.
Edycja konkursu miała tytuł „Co w trawie piszczy?”. Młodzi artyści zmniejszyli się do rozmiarów mrówki i zaglądali w zielone gąszcze.
Co odkryli? Można dostać zawrotu głowy:) Wystawę oglądniecie w holu głównym biblioteki przy al. Wojska Polskiego do 12 marca 2023 r.
Na wystawie zakwalifikowane i nagrodzone kolaże uczennic naszej szkoły: Klaudii Strzały z 7A, Laury Wiktorskiej z 7A, Marii Suchockiej z 6B, Iwony Wasilewskiej z 6B, Patrycji Bełtowskiej z 6A, Izabeli Kapicy z 5C, Mai Pawłowskiej z 5A, Anastazji Nasalskiej z 5A – dziewczyny wykonały pracę pod okiem instruktorki Anna Mazurkiewicz – oraz Michaliny Malojdy i Matyldy Burlewicz – instruktorka Monika Zarzycka.
W ramach co rocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim dla Dzieci i Młodzieży. Ostania edycja odbyła się pod hasłem: „Nie czas na nudę!”. Prace w technice kolażu wykonywaliśmy jeszcze pod koniec zeszłego roku szkolnego. Efektami nie zdążyliśmy się pochwalić, a powody są. Laureatki konkursu reprezentujące naszą szkołę, czyli Kaja Pliszka, Rozalia Grzegolec oraz Klaudia Strzała stworzyły fantastyczne prace i zdobyły dyplomy z nagrodami!
Gratulujemy i zachęcamy innych do aktywnego udziału w tegorocznym, nadchodzącym konkursie.
Akcja Zachowaj Trzeźwy Umysł jest edukacyjną kampanią podejmującej problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest promowanie dobrych praktyk aktywności, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności społecznych, alternatywy wobec zachowań ryzykownych takich jak: picie alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas 4-8. Każdy z uczestników wykazał się bardzo wysokim poziomem umiejętności językowych. Aż 9 osób otrzymało wyróżnienia, osiągając bardzo wysoki wynik w kraju.
Najwyższą lokatę, bo 6 miejsce w Polsce zdobyła Julia Ogonowska z klasy 6c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W Zespole Szkół Ekologicznych odbył się rejonowy etap Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Biblista Junior”. Naszą szkołę reprezentowali Izabela Krupko z 5c, Hanna Dobrzyńska z 6b, Mateusz Hibner z 5c, którzy zostali wyłonieni w trakcie szkolnego etapu konkursu. W tym roku pytania dotyczyły Ewangelii wg św. Mateusza. Etap rejonowy był długi i wymagający. Na początku wszyscy pisali test, następnie najlepsza dwunastka miała zadawane pytania ustne. Poziom wiedzy w tym roku był naprawdę wysoki.
Do etapu finałowego, który odbędzie się 20 marca 2023 r. w Paradyżu przeszedł Mateusz Hibner.
Całej trójce gratulujemy ogromu wiedzy jaką zdobyli, zaś Mateuszowi życzymy powodzenia w finałach!
Wyjścia na zajęcia do lasu w naszej szkole są wpisane już chyba na stałe w kalendarz roczny. Tym razem wybrała się na nie i już po raz kolejny, klasa 3C. W tej edycji nasza Leśna Banda ćwiczyła umiejętności w szukaniu śladów i tropów zwierząt (udało się znaleźć trop sarny oraz ślady piór najprawdopodobniej gołębia). Była też okazja dotknąć poroży jeleni i saren. Interesująca i przydatna była nauka jak używać piłki do cięcia drewna. Na koniec zbudowaliśmy schronienie, w którym po ciężkiej pracy zjedliśmy pyszną przekąskę.
Emocji i dobre zabawy było mnóstwo. Brudni, zmęczeni jednocześnie z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkolnych ławek. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia w lesie wiosną. Podobno będziemy uczyć się używać z rozwagą noża .
Szkoła Podstawowa nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze