Archiwum kategorii: Aktualności

SZTUKA ZIEMI

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza uczennica  z klasy 3c – Julia Ośka zdobyła nagrodę w  Drugim Świetlicowym  Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „SZTUKA ZIEMI”  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.
Poza Julką w konkursie wzięło udział 8 uczennic z naszej szkoły, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i małe upominki od organizatorów. Jest to druga edycja konkursu, którego celem jest promocja spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznawanie otaczającej natury oraz poznawanie nowych technik artystycznych propagujących postawę ekologiczną. Podczas uroczystości, laureaci wzięli udział w warsztatach plastycznych – wykorzystujących materiały z recyklingu, a pyszne domowe wypieki umiliły im czas oczekiwania na rozdanie nagród.
Z pewnością nasi uczniowie wezmą udział w kolejnej edycji tego niezwykłego konkursu w przyszłym roku.
Wychowawcy świetlicy

Ósma edycja plastycznego Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem: „Moja jesienna kartka”

W tym roku w konkursie pod hasłem „Moja jesienna kartka” wzięli udział uczniowie z 17 zielonogórskich szkół. Napłynęło do nas 106 prac, które można zobaczyć w Naszej Galerii. Tradycyjnie do organizacji konkursu przyłączył się Zielonogórski Ośrodek Kultury, a podczas uroczystego wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wybór laureatów był niezwykle trudny. Komisja konkursowa przyznała 17 nagród i 16 wyróżnień. Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielom!

NAGRODY:

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Klaudia Biała

ZSS 1

Antonina Kuźmińska

CHSP Salomon

Iga Łychmus

ZSS 1

Nadia Mądra

ZSS 1

Amelia Świderska

SP 8

Lilianna Łukasiewicz

ZE 6

Natalia Jaworska

SP 21

Nadia Leśniewska

SP 11

Katarzyna Jarosławska

SP 21

Emilia Radkiewicz

SP 11

Sofia Temnova

SP 21

Nadia Dziobek

SP 6

Alicja Kujawa

SP 11

Teresa Piela

ZE 1

Zuzanna Szewczyk

SP 11

Izabela Lebioda

SP 10

Kornelia Skulska

PSP 7

Borys Kube

SP 8

Zofia Stankiewicz

SP 2

Antonina Stencel

SP 8

Marysia Burkowska

SP 2

Amelia Deręgowska

ZE 10

Zuzanna Kierul

SP 22

Milena Zapała

SP 14

Oliwia Korfanty

ZE 1

Zofia Widoniak

SP 1

Nina Jaworska

ZE 1

Hanna Kościucha

SP 1

Milena Szpura

SP 15

Amelia Jaskulska

SP 1

Martyna Klimek

SP 1

Ula Mielniczuk

SP 1

Julia Jaskulska

SP 1

 

 

 

 

 

 

https://zok.com.pl/konkurs-na-kartke-jesienna-za-nami/

 

„Mała książka – wielki człowiek”

To już kolejne spotkanie w bibliotece szkolnej w tym roku. Dzisiaj uczniowie klas pierwszych otrzymali wyjątkowy prezent. Instytut Książki, w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, przygotował dla uczniów klas pierwszych Wyprawki Czytelnicze. W skład wyprawek wchodzą: książka „Pierwsze abecadło” oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów ”Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Projekt ma na celu rozbudzać w dzieciach miłość do czytania, zachęcić rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi. Książka zaprasza do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, a następnie zdania, wiersze, a potem całe książki, takie jak ta, którą dzisiaj dostali. Okazuje się, że te 20 kilka liter, może opowiedzieć właściwe wszystko.
Życzymy naszym uczniom i ich rodzicom wspaniałej zabawy z książką. Zapraszam na przygodę z literaturą. Mam nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
                                                                         Małgorzata Moroz

 

 

LEKCJA KULINARNA w 5A

Uczniowie klasy 5A zaprezentowali swoje talenty kulinarne podczas nietypowej lekcji języka angielskiego. Własnoręcznie przygotowali rozmaite przekąski, takie jak kolorowe kanapki, smaczne sałatki, a nawet Sushi… Pokazy kulinarne opatrzone były oczywiście komentarzami              w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie utrwalali poznane wcześniej słownictwo w interesujący i praktyczny sposób. Dodatkowym atutem tej lekcji była możliwość degustacji przygotowanych potraw.

SZKOŁA PAMIĘTA- Klasa 8A ODWIEDZA MIEJSCA PAMIĘCI

Nasza szkoła uczestniczy w kolejnej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci     o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
W ramach projektu, 14 listopada uczniowie klasy 8a odwiedzili cmentarz komunalny w Zielonej Górze oraz miejsca pamięci ofiar wojen i przemocy, by zapalić znicze      i oddać hołd naszym przodkom. Równocześnie mogli uczestniczyć w żywej lekcji historii, usłyszeć o losach polskich sybiraków, powstańców, ofiar zbrodni faszystowskich i komunistycznych.

#SzkołaPamięta

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia, 16 listopada 2022 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział     w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki szkolnej i zostali oficjalnie przyjęci do jej grona.                        To ważny dzień, na który uczniowie zawsze czekają  z utęsknieniem. Głównym celem uroczystości jest przede wszystkim wprowadzenie dzieci w zaczarowany świat bajek, baśni, opowieści, rozbudzenie chęci sięgania po książki, oraz pokazanie dzieciom biblioteki.       Pierwszaki uczestniczyły w przedstawieniu, przygotowanym na tę okazję przez uczennice z klasy 4b. Podczas części artystycznej,  dzieci  musiały się wykazać znajomością bajek i bajkowych postaci, z rozsypywanki literowej układały kolorowy alfabet, słuchały i zapamiętywały prośby książki. Na zakończenie spotkania, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki  i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i zakładki, a Królowa Książka  pasowała ich na czytelników biblioteki szkolnej.
                                                          

NARODOWE CZYTANIE

Rok 2022 został obwołany przez Sejm RP Rokiem Polskiego Romantyzmu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji organizowanej przez parę prezydencką – „Narodowe czytanie”. Na lekcjach języka polskiego czytaliśmy i omawialiśmy ballady Adama Mickiewicza: „Panią Twardowską”, „Powrót taty”, „Świteziankę”.                                                                                                    W podziękowaniu za włączenie się do tej inicjatywy otrzymaliśmy miłą niespodziankę od pani prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.                                                                       Kolejnym działaniem w ramach upamiętnienia polskich romantyków był projekt skierowany do uczniów klas 7-8. Młodzież tworzyła plakaty, które miały odzwierciedlać strony popularnego portalu internetowego najznamienitszych twórców XIX wieku, gdyby takowe posiadali. Prace od początku listopada można było oglądać w galerii na 2. piętrze.
Już nie możemy się doczekać 2023, będziemy świętować rok Wisławy Szymborskiej!
 

ABC SZTUKI W ZIELONOGÓRSKIM OŚRODKU KULTURY

Dzięki Programowi Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, realizowanemu przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, uczniowie z grupy teatralnej Świerszcze uczestniczyli w warsztatach teatralnych, które odbyły się w Hydro(za)gadce. W magiczny świat teatru młodych artystów wprowadziła aktorka teatru „Lalka w Trasie” Anna Olechnowicz-Lachowska.

https://zok.com.pl/abc-sztuki-teatr-taniec-plastyka-hydrozagadka/

https://zok.com.pl/abc-sztuki-teatr-taniec-plastyka/?PageSpeed=off

SPACER PO WZGÓRZACH

Klasa 3b we wtorek 15 listopada wybrała się na spacer po Wzgórzach Piastowskich. Celem spaceru było zachęcenie dzieci do  aktywnego spędzania czasu wolnego, a także przybliżenie  atrakcyjności tego miejsca. Do wyboru były trzy trasy. My skorzystaliśmy ze szlaku zielonego  „Do źródełka”. Trasa obejmowała  także wejście do Ogrodu Botanicznego. Naszym przewodnikiem był pan Mateusz Greczyło z centrum informacji turystycznej  „Visit Zielona Góra”. Podczas spaceru pan Mateusz opowiadał na o tym, jak uformowały się Wzgórza Piastowskie , jakie gatunki drzew rosną na tym terenie. Po dojściu do źródełka skosztowaliśmy czystej i smacznej wody, po którą przychodzą okoliczni mieszkańcy. W Ogrodzie Botanicznym poznawaliśmy nazwy egzotycznych gatunków drzew i krzewów. Odwiedziliśmy też zwierzątka w Mini zoo. Każdy z nas teraz  będzie mógł zabrać na taką wycieczkę swoją Rodzinę, gdyż otrzymaliśmy w prezencie mapę „Wzgórza Piastowskie” oraz „Niemapę- lasy zielonogórskie” z ciekawymi informacjami .

W-F inaczej!

Klasa 1b i 3b postanowiły w inny sposób spędzić lekcję wychowania fizycznego. Udały  się do Klubu Squasha Hasta La Vista. Squash to sport halowy, w którym gra 2 lub 4 graczy na korcie o czterech ścianach małą gumową piłką. Jest świetnym treningiem i zabawą ,która zwiększa naszą siłę, ogólną sprawność fizyczną oraz pomaga wyładować złe emocje. Dzięki grze możemy również nawiązać i utrwalić znajomości a nawet przyjaźń. Na koniec pobytu w
klubie, dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki, w tym  vouchery na kolejny trening. Wszyscy bawili się WSPANIALE!!!