Na zbliżający się czas wolny „Klub Pirata” przygotował propozycje pirackich gier. Mamy zadania , które chętnie wykonacie z młodszym rodzeństwem, ale też takie do których możecie zaprosić całą rodzinę. Albo załogę Waszego statku.
Instrukcje , plansze , zagadki w zakładce Świetlica
“Klub Pirata” Ahoj moja dzielna Załogo!!! Na morskich falach zbliża się do Nas wyjątkowe zadanie plastyczne. Jak zapewne wiecie, każdy prawdziwy pirat potrzebuje pirackiego kapelusza i opaski na oko. A po co kapitanie?-zapytacie. Wszystko po to , żeby nie mylili nas z klubem kominiarza, klubem kowboja lub innego szczura lądowego! Razem z pierwszym oficerem Michaliną przygotowałam dla Was fotograficzną instrukcję wykonania powyższych. Spójrzcie na zdjęcia jak dzielnie pracowała Misia i co wspaniałego z tego powstało-brawo! Wasz kapitan też się nie obijał! Mamma mia, pamiętajcie że to tylko inspiracja i Wasze kapelusze i opaski mogą być przeróżne i wyglądać całkiem inaczej niż Nasze. Noooo chyba, że zrobicie kapelusz w 100% kowbojski. To nie. Kapelusz kominiarza też się nie liczy. Nie, nie.
Czy jesteście gotowi? Ale zaraz, zaraz kapitanie, co mamy przygotować? Zacznijmy od opaski.
Zerknij na zdjęcia. Do przygotowania opaski potrzebne będą:
kartonowy wzór w kształcie litery „U”-na bałwany morskie, nie zrób ze wzoru podkowy!
miękki materiał w dowolnym kolorze- my użyłyśmy czarnego i czerwonego filcu
nożyczki
mazak do odrysowania wzoru
wstążka lub 2 druciki kreatywne (tzw. wycior do fajki )
Jak wykonać opaskę na oko.
Przytnij swój materiał do wielkości wzoru (fot. 1), następnie za pomocą mazaka odrysuj na nim wzór opaski (fot. 2). Wytnij kształt opaski (fot. 3). Górę opaski poznasz po prostej linii, postaraj się wyciąć przy jej końcach dwa niewielkie otwory. Zrobione? Teraz przewlecz przez otwór wstążkę, a jeśli przygotowałeś druciki kreatywne- skręć drucik przy każdym otworze (fot. 4). Gotowe! Czas na kapelusz. Zerknij na zdjęcie. Do przygotowania kapelusza potrzebne będą:
wzór kapelusza-możesz skorzystać z naszego, poproś rodzica o wydrukowanie odpowiednio dużego wzoru
wzór czaszki „znaczek”-śmiało, drukuj
dwie kartki A3 w wybranym kolorze
kartonowe paski do opaski
zszywacz i zszywki
ołówek
nożyczki
klej
taśma klejąca
wybrane ozdoby do kapelusza Jak wykonać kapelusz.
Wytnij dokładnie powiększony wzór kapelusza aby uzyskać szablon (fot. 1). Odrysuj szablon dwukrotnie na kartkach A3 i wytnij (fot. 2 i 3). Wytnij dokładnie wzór czaszki, jeśli masz ochotę pokoloruj go lub użyj kolorowego papieru (fot. 4). Przyklej znaczek do przedniej części kapelusza (fot. 5). Następnie złóż razem obie części kapelusza i zszyj je zszywaczem- możesz poprosić o pomoc dorosłego (fot. 6). Teraz dalsza część instrukcji piracie, zaproś do pomocy drugą osobę. Przygotujcie razem papierową opaskę na głowę- odsyłam Was do fotografii (fot. 7-9). Jeśli uporałeś się z opaską i wygląda ona tak, jak na fotografii 9, czas na kolejny krok. Przyszyj opaskę zszywkami do dolnej, wewnętrznej strony kapelusza (fot. 10). To miejsce na Twą szlachetną głowę. Żeby nie haczyć opaską o włosy, użyj taśmy klejącej- po prostu zaklej nią wystające części zszywek (fot. 11). Pozostało Ci przygotować ozdoby (fot. 12)-zobacz co masz w domu i użyj Swojej wyobraźni, poszalej z ozdobami, w końcu to Twój wyjątkowy kapelusz!
Mamma mia, dotrwałeś do końca, piracie! Ale, ale, czy aby nie zapomniałeś posprzątać miejsca pracy? I jeszcze umyj ręce po zabawie, piracie!
Na koniec koniecznie zrób zdjęcie kapelusza i opaski i wyślij je swojemu kapitanowi na poniższy adres, z dopiskiem „Klub Pirata”-nie mogę się doczekać na Wasze zdjęcia, arrrrrrr!
Ahoj moja dzielna Załogo!!! Już wkrótce na szkolne oceany powróci nasz świetlicowy “Klub Pirata”. Kapitan Marta, Szybcior Dzwoneczek oraz Brodaty Dżordż nie mogą się doczekać nowych wyzwań. Tymczasem powspominajmy wspaniałe chwile z powstania Klubu, pozytywnie narozrabialiśmy tego dnia w szkole, a to dopiero początek, aj-jaj!
Pamiętacie naszą przysięgę??? My, Piraci przysięgamy: Odkrywać nowe krainy wiedzy, Ozłacać się przydatnymi umiejętnościami, Nie zrażać się trudnościami, Sypać z rękawa pomysłami I integrować się z pozostałymi klasami!!! Do zobaczenia Załogo!!!
VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Słowem malowane” Jest nam miło poinformować że wzięliśmy udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Słowem Malowane”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim “Oranżeria Kultury”. W tym roku na konkurs wpłynęło aż 868 prac z 70 placówek w całej Polsce. Tegoroczna edycja była poświęcona twórczości Jana Brzechwy. Naszą szkołę reprezentował Hubert z 2 klasy, który zilustrował utwór “Na wyspach Bergamutach”. Hubert pracował starannie, wybrał ciekawe techniki, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach-dobra robota Hubercie, jesteśmy z Ciebie dumni!!! Marta Rybicka-Grzesiak “Na wyspach Bergamutach” Jan Brzechwa
Na Wyspach Bergamutach Podobno jest kot w butach, Widziano także osła, Którego mrówka niosła, Jest kura samograjka, Znosząca złote jajka, Na dębach rosną jabłka W gronostajowych czapkach, Jest i wieloryb stary, Co nosi okulary, Uczone są łososie W pomidorowym sosie I tresowane szczury Na szczycie szklanej góry, Jest słoń z trąbami dwiema I tylko … wysp tych nie ma.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przysłali konkursowe prace. Wybór był niezwykle trudny. Oto wyniki: nagroda – dla Dawida za Minionki oraz nagroda – dla Oliwii za Pawia . Wyróżnienie otrzymuje Ania za Sowę i Węża oraz Oliwia za Pszczółkę Prace możecie obejrzeć w „NaszejWirtualnejGalerii” https://sp17.pl/?page_id=147 Pozdrawiamy 🙂
KONKURS PLASTYCZNY – WAŻNA INFORMACJA! Informujemy Was o zmianie daty nadsyłania prac konkursowych https://sp17.pl/?page_id=147 Prace możecie przesyłać do 30 kwietnia, macie trochę więcej czasu na twórcze działania 🙂 Życzymy wspaniałych pomysłów 🙂 Powodzenia!
Zapraszamy naszych wychowanków klas 1-3 do uczestnictwa w konkursie z okazji Świąt Wielkanocy. Czy wiecie , skąd wzięła się tradycja malowania jajek? Już w mitologii ludów słowiańskich jajko uznawane było za potężny symbol życia i siły. Symbolizowało narodziny wszechświata, Słońce i witalność. Dekorowanie jaj, gdy przyszła wiosna, było stałą częścią obchodów tego święta. Wierzono, że jaja mogą odwracać nieszczęścia. Jajka malowano w geometryczne figury, bardzo często romby, a także w ptaki wodne i mitologiczne postacie. Zdobienie jaj dzisiaj jest nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych. Barwne, wielkanocne jaja, które znamy, nazywane są: pisankami, kraszankami, malowankami lub byczkami. Pisanki, w przeciwieństwie do pozostałych jaj zdobione są fantazyjnymi wzorami.
Na zajęciach plastycznych odbyły się warsztaty „Batik”, które poprowadziła pani Joanna Hanć – artysta plastyk. Pani Joanna opowiedziała dzieciom na czym polega ta ciekawa technika malarska. Każdy uczeń mógł sam wykonać pracę, używając wosku i farb.
Efekt końcowy jest zaskakujący. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !!