Archiwum kategorii: Absolwenci

„świat należy do was” Zakończenie roku klas ósmych

23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia Szkoły dla klas ósmych. Nie obyło się bez łez          i wzruszeń oraz wielu przemówień 🙂                Uczniów pożegnała Dyrekcja, nauczyciele                i młodsi koledzy i koleżanki, którzy wręczyli            im róże. Absolwenci ślubowali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę poza jej murami.        Życzymy ósmoklasistom aby dostali się                    do swoich wymarzonych szkół i życzymy im słonecznych wakacji i spokojnego wypoczynku.                                        

KONKURS ZENKA

Konkurs   “Klub Pirata”                                                                                                       Ahoj !!!
Przed Wami zadanie nie gratka, nie lada                                              stworzyć komiks nie bacząc na sąsiada.                                                Agenci Brodaty Dżordż i Szybcior Dzwoneczek poproszą Was
By zadanie oddane było na czas.
A czas ten upływa w przyszły piękny wtorek
31 maja o świcie zawiązuję konkursowy worek.
Wszystko by integracji ze szkołą zaznać – już czas
Dlatego prosimy-nie lekceważ nas!!!
 
Małpka Zenek, piracka łobuziarka,
Posłuchała raz sobie dzikiego kanarka.
Zapragnęła przygody wspaniałej i hyc,
Uciekła ze świetlicy, dokąd – tego nie wie nikt.
Wielmożna Pani, wielmożny Panie,
Co było dalej- to Twoje zadanie.
Bierz kartki i kredki i komiks mi stwórz,
A chwała Twa poniesie się aż za siedem mórz!
Wykorzystaj do stworzenia komiksu 8 obrazków z galerii i dostarcz proszę gotowy komiks do rąk własnych Kapitanowi Marcie na świetlicę, do 31.05.2022

DNI OTWARTE

17 marca mury naszej szkoły odwiedzili przyszli uczniowie wraz z rodzinami. Dzień Otwarty w SP17 okazał się niezwykle miłym popołudniem – nasze sale lekcyjne otworzyły się na oścież, by zaprezentować to co w Siedemnastce najlepsze. Wielu przedszkolaków odwiedzało kolejne klasy i brało udział w ciekawych zajęciach i atrakcjach. Nasi uczniowie i nauczyciele witali wszystkich gości uśmiechem. Rodzice przyszłych uczniów mogli także odwiedzić stanowisko Rady Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji. 🙂

https://photos.app.goo.gl/ryJfaCwwJCHeYiLP7

 

 

 

NAUCZANIE PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE

Jak wyciągnąć uczniów z domu w deszczowy dzień ? Zaproponować im eksperyment :). Klasa I b właśnie dostała bojowe zadanie- założyć hodowlę dżdżownic , obserwować je od poniedziałku do piątku, bo wtedy miały odzyskać wolność. Całe rodziny ruszyły do akcji           poszukiwawczej ( wielkie podziękowania dla Rodziców). Łowy okazały się udane, bo deszczowa pogoda im sprzyjała. Przez  tydzień prowadziliśmy obserwację. Jedliśmy na kolację jajka, bo podobno skorupki , to ich przysmak 🙂  Dzisiaj był czas na podsumowanie. Okazało się, że dżdżownice robią kanaliki , pomimo że nie  są zbyt ruchliwe, było ich sporo.   Pomimo swojego niezbyt estetycznego wyglądu mają dobry wpływ na nasz ogród, a szczególnie korzystnie oddziałują na glebę, dokładniej na jej strukturę. Dzięki pracy, którą jest tworzenie tuneli i długich korytarzy, spulchniają glebę, która staje się napowietrzona. Do jej głębszych warstw łatwiej dociera woda oraz tlen i staje się ona bogatsza w sole mineralne. Dzięki  działalności dżdżownic warstwa podziemna jest lepiej nawilżona i spulchniona, a jej jakość i żyzność znacznie się poprawia.  Warto więc było  zapoznać się z tymi małymi osobnikami. 

SPOTKANIE AUTORSKIE

Mamy dla Was świąteczną niespodziankę!
17 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie online z Grzegorzem Kasdepke,  jednym  z najchętniej czytanych polskich pisarzy dla dzieci Na pewno znacie przygody Detektywa Pozytywki, Kubę i Bubę, „Z piaskownicy w świat”, „Czarownice są wśród nas” i inne jego książki. Spotkanie poprowadzi Barbara Gawryluk, autorka książek, dziennikarka i tłumaczka, którą na pewno znacie z tłumaczenia książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. ”                                                                                                                    Nasi Goście porozmawiają między innymi o świątecznej książce „Rózga” – niezwykłym i wzruszającym opowiadaniu o dziecięcych marzeniach. Spotkanie będzie można obejrzeć od 17.12.2020 do 27.12.2020 na Facebooku Powiatowej Biblioteki Publicznej i Powiatowej Instytucji Kultury oraz na YouTube.
Już dziś zapraszamy!

Dzień Drzewa

W sobotę 10 października obchodzony był Dzień Drzewa. W związku z tym ważnym świętem klasa I b i I c  poszły  na edukacyjny spacer. Wybraliśmy się na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną ” Zielony Przystanek” .  Na miejscu dowiedzieliśmy  się sporo na  temat ekologii i tego co dzieje się w lesie. Weszliśmy  też  na wieżę widokową, usytuowaną w samym sercu Zielonego Przystanku. Ze szczytu wieży podziwialiśmy  najbliższą okolicę i korony drzew. Z ustawionych w parku tablic dowiedzieliśmy  się między innymi, jak długo rozkładają się wyrzucone do lasu śmieci. Oznakowane kosze na śmieci pomogły w segregacji odpadków. Z kolei inne tablice podpowiedziały nam między innymi, jakie zwierzęta mieszkają w tym miejscu, jak rozpoznać tropy zwierząt, czy które zwierzęta skaczą najdalej. Oczywiście rozpoznawaliśmy drzewa i ich owoce.