Archiwum kategorii: Absolwenci

POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”
ks. Jan Twardowski

W czwartek, 22 czerwca 2023 roku w sali Regionalnego Centrum Animacji Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych. Na uroczystość przybyli: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice absolwentów.
Uczniowie odebrali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, aktywność społeczną i sportową, a także za osiągnięcia w konkursach.
Miłą niespodzianką dla ósmoklasistów była prezentacja, w której ujęte zostały niezapomniane chwile spędzone w naszej szkole.
Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego.
Życzymy wszystkim naszym Absolwentom dostania się do wybranych szkół ponadpodstawowych i tego, aby spełniły one Ich oczekiwania.
Powodzenia!

 

 

 

Dzień Matki

Tylko raz w roku jest Dzień Matki.
Choć matkom zawsze należą się kwiatki,
Czerwonej róży pączek – na dobrego dnia początek,
Puszyste georginie – na marzeń spełnienie,
Fiołki małe – na zdrowie doskonałe,
I malwy wybujałe – na szczęście trwałe!

KONKURS POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Radosny piątek. Dnia drugiego grudnia, uczennice naszej szkoły wzięły udział w drugim etapie międzyszkolnego konkursu poezji i piosenki patriotycznej. Hania Dobrzyńska recytowała „Mury” w przekładzie Jacka Kaczmarskiego, a uczennice z zespołu : Hania Bandosz, Nela Cwojdzińska, Ala Marszałek, Michalina Puchta i Gosia Szymczak zaśpiewały w bardzo przejmujący sposób „Piechotę”. Dziewczęta zostały finalistkami konkursu, którego organizatorem był ZE nr 3.
Dziewczęta gratulujemy!!!

„świat należy do was” Zakończenie roku klas ósmych

23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia Szkoły dla klas ósmych. Nie obyło się bez łez          i wzruszeń oraz wielu przemówień 🙂                Uczniów pożegnała Dyrekcja, nauczyciele                i młodsi koledzy i koleżanki, którzy wręczyli            im róże. Absolwenci ślubowali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę poza jej murami.        Życzymy ósmoklasistom aby dostali się                    do swoich wymarzonych szkół i życzymy im słonecznych wakacji i spokojnego wypoczynku.                                        

KONKURS ZENKA

Konkurs   “Klub Pirata”                                                                                                       Ahoj !!!
Przed Wami zadanie nie gratka, nie lada                                              stworzyć komiks nie bacząc na sąsiada.                                                Agenci Brodaty Dżordż i Szybcior Dzwoneczek poproszą Was
By zadanie oddane było na czas.
A czas ten upływa w przyszły piękny wtorek
31 maja o świcie zawiązuję konkursowy worek.
Wszystko by integracji ze szkołą zaznać – już czas
Dlatego prosimy-nie lekceważ nas!!!
 
Małpka Zenek, piracka łobuziarka,
Posłuchała raz sobie dzikiego kanarka.
Zapragnęła przygody wspaniałej i hyc,
Uciekła ze świetlicy, dokąd – tego nie wie nikt.
Wielmożna Pani, wielmożny Panie,
Co było dalej- to Twoje zadanie.
Bierz kartki i kredki i komiks mi stwórz,
A chwała Twa poniesie się aż za siedem mórz!
Wykorzystaj do stworzenia komiksu 8 obrazków z galerii i dostarcz proszę gotowy komiks do rąk własnych Kapitanowi Marcie na świetlicę, do 31.05.2022

DNI OTWARTE

17 marca mury naszej szkoły odwiedzili przyszli uczniowie wraz z rodzinami. Dzień Otwarty w SP17 okazał się niezwykle miłym popołudniem – nasze sale lekcyjne otworzyły się na oścież, by zaprezentować to co w Siedemnastce najlepsze. Wielu przedszkolaków odwiedzało kolejne klasy i brało udział w ciekawych zajęciach i atrakcjach. Nasi uczniowie i nauczyciele witali wszystkich gości uśmiechem. Rodzice przyszłych uczniów mogli także odwiedzić stanowisko Rady Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji. 🙂

https://photos.app.goo.gl/ryJfaCwwJCHeYiLP7

 

 

 

NAUCZANIE PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE

Jak wyciągnąć uczniów z domu w deszczowy dzień ? Zaproponować im eksperyment :). Klasa I b właśnie dostała bojowe zadanie- założyć hodowlę dżdżownic , obserwować je od poniedziałku do piątku, bo wtedy miały odzyskać wolność. Całe rodziny ruszyły do akcji           poszukiwawczej ( wielkie podziękowania dla Rodziców). Łowy okazały się udane, bo deszczowa pogoda im sprzyjała. Przez  tydzień prowadziliśmy obserwację. Jedliśmy na kolację jajka, bo podobno skorupki , to ich przysmak 🙂  Dzisiaj był czas na podsumowanie. Okazało się, że dżdżownice robią kanaliki , pomimo że nie  są zbyt ruchliwe, było ich sporo.   Pomimo swojego niezbyt estetycznego wyglądu mają dobry wpływ na nasz ogród, a szczególnie korzystnie oddziałują na glebę, dokładniej na jej strukturę. Dzięki pracy, którą jest tworzenie tuneli i długich korytarzy, spulchniają glebę, która staje się napowietrzona. Do jej głębszych warstw łatwiej dociera woda oraz tlen i staje się ona bogatsza w sole mineralne. Dzięki  działalności dżdżownic warstwa podziemna jest lepiej nawilżona i spulchniona, a jej jakość i żyzność znacznie się poprawia.  Warto więc było  zapoznać się z tymi małymi osobnikami. 

SPOTKANIE AUTORSKIE

Mamy dla Was świąteczną niespodziankę!
17 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie online z Grzegorzem Kasdepke,  jednym  z najchętniej czytanych polskich pisarzy dla dzieci Na pewno znacie przygody Detektywa Pozytywki, Kubę i Bubę, „Z piaskownicy w świat”, „Czarownice są wśród nas” i inne jego książki. Spotkanie poprowadzi Barbara Gawryluk, autorka książek, dziennikarka i tłumaczka, którą na pewno znacie z tłumaczenia książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. ”                                                                                                                    Nasi Goście porozmawiają między innymi o świątecznej książce „Rózga” – niezwykłym i wzruszającym opowiadaniu o dziecięcych marzeniach. Spotkanie będzie można obejrzeć od 17.12.2020 do 27.12.2020 na Facebooku Powiatowej Biblioteki Publicznej i Powiatowej Instytucji Kultury oraz na YouTube.
Już dziś zapraszamy!

Dzień Drzewa

W sobotę 10 października obchodzony był Dzień Drzewa. W związku z tym ważnym świętem klasa I b i I c  poszły  na edukacyjny spacer. Wybraliśmy się na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną ” Zielony Przystanek” .  Na miejscu dowiedzieliśmy  się sporo na  temat ekologii i tego co dzieje się w lesie. Weszliśmy  też  na wieżę widokową, usytuowaną w samym sercu Zielonego Przystanku. Ze szczytu wieży podziwialiśmy  najbliższą okolicę i korony drzew. Z ustawionych w parku tablic dowiedzieliśmy  się między innymi, jak długo rozkładają się wyrzucone do lasu śmieci. Oznakowane kosze na śmieci pomogły w segregacji odpadków. Z kolei inne tablice podpowiedziały nam między innymi, jakie zwierzęta mieszkają w tym miejscu, jak rozpoznać tropy zwierząt, czy które zwierzęta skaczą najdalej. Oczywiście rozpoznawaliśmy drzewa i ich owoce.