,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.” ks. Jan Twardowski
W czwartek, 22 czerwca 2023 roku w sali Regionalnego Centrum Animacji Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych. Na uroczystość przybyli: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice absolwentów. Uczniowie odebrali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, aktywność społeczną i sportową, a także za osiągnięcia w konkursach. Miłą niespodzianką dla ósmoklasistów była prezentacja, w której ujęte zostały niezapomniane chwile spędzone w naszej szkole. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego. Życzymy wszystkim naszym Absolwentom dostania się do wybranych szkół ponadpodstawowych i tego, aby spełniły one Ich oczekiwania. Powodzenia!
Tylko raz w roku jest Dzień Matki. Choć matkom zawsze należą się kwiatki, Czerwonej róży pączek – na dobrego dnia początek, Puszyste georginie – na marzeń spełnienie, Fiołki małe – na zdrowie doskonałe, I malwy wybujałe – na szczęście trwałe!
Radosny piątek. Dnia drugiego grudnia, uczennice naszej szkoły wzięły udział w drugim etapie międzyszkolnego konkursu poezji i piosenki patriotycznej. Hania Dobrzyńska recytowała „Mury” w przekładzie Jacka Kaczmarskiego, a uczennice z zespołu : Hania Bandosz, Nela Cwojdzińska, Ala Marszałek, Michalina Puchta i Gosia Szymczak zaśpiewały w bardzo przejmujący sposób „Piechotę”. Dziewczęta zostały finalistkami konkursu, którego organizatorem był ZE nr 3.
23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia Szkoły dla klas ósmych. Nie obyło się bez łez i wzruszeń oraz wielu przemówień 🙂 Uczniów pożegnała Dyrekcja, nauczyciele i młodsi koledzy i koleżanki, którzy wręczyli im róże. Absolwenci ślubowali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę poza jej murami. Życzymy ósmoklasistom aby dostali się do swoich wymarzonych szkół i życzymy im słonecznych wakacji i spokojnego wypoczynku.
17 marca mury naszej szkoły odwiedzili przyszli uczniowie wraz z rodzinami. Dzień Otwarty w SP17 okazał się niezwykle miłym popołudniem – nasze sale lekcyjne otworzyły się na oścież, by zaprezentować to co w Siedemnastce najlepsze. Wielu przedszkolaków odwiedzało kolejne klasy i brało udział w ciekawych zajęciach i atrakcjach. Nasi uczniowie i nauczyciele witali wszystkich gości uśmiechem. Rodzice przyszłych uczniów mogli także odwiedzić stanowisko Rady Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji.
Jak wyciągnąć uczniów z domu w deszczowy dzień ? Zaproponować im eksperyment :). Klasa I b właśnie dostała bojowe zadanie- założyć hodowlę dżdżownic , obserwować je od poniedziałku do piątku, bo wtedy miały odzyskać wolność. Całe rodziny ruszyły do akcji poszukiwawczej ( wielkie podziękowania dla Rodziców). Łowy okazały się udane, bo deszczowa pogoda im sprzyjała. Przez tydzień prowadziliśmy obserwację. Jedliśmy na kolację jajka, bo podobno skorupki , to ich przysmak 🙂 Dzisiaj był czas na podsumowanie. Okazało się, że dżdżownice robią kanaliki , pomimo że nie są zbyt ruchliwe, było ich sporo. Pomimo swojego niezbyt estetycznego wyglądu mają dobry wpływ na nasz ogród, a szczególnie korzystnie oddziałują na glebę, dokładniej na jej strukturę. Dzięki pracy, którą jest tworzenie tuneli i długich korytarzy, spulchniają glebę, która staje się napowietrzona. Do jej głębszych warstw łatwiej dociera woda oraz tlen i staje się ona bogatsza w sole mineralne. Dzięki działalności dżdżownic warstwa podziemna jest lepiej nawilżona i spulchniona, a jej jakość i żyzność znacznie się poprawia. Warto więc było zapoznać się z tymi małymi osobnikami.
17 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie online z Grzegorzem Kasdepke, jednym z najchętniej czytanych polskich pisarzy dla dzieci Na pewno znacie przygody Detektywa Pozytywki, Kubę i Bubę, „Z piaskownicy w świat”, „Czarownice są wśród nas” i inne jego książki. Spotkanie poprowadzi Barbara Gawryluk, autorka książek, dziennikarka i tłumaczka, którą na pewno znacie z tłumaczenia książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. ” Nasi Goście porozmawiają między innymi o świątecznej książce „Rózga” – niezwykłym i wzruszającym opowiadaniu o dziecięcych marzeniach. Spotkanie będzie można obejrzeć od 17.12.2020 do 27.12.2020 na Facebooku Powiatowej Biblioteki Publicznej i Powiatowej Instytucji Kultury oraz na YouTube.
W sobotę 10 października obchodzony był Dzień Drzewa. W związku z tym ważnym świętem klasa I b i I c poszły na edukacyjny spacer. Wybraliśmy się na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną ” Zielony Przystanek” . Na miejscu dowiedzieliśmy się sporo na temat ekologii i tego co dzieje się w lesie. Weszliśmy też na wieżę widokową, usytuowaną w samym sercu Zielonego Przystanku. Ze szczytu wieży podziwialiśmy najbliższą okolicę i korony drzew. Z ustawionych w parku tablic dowiedzieliśmy się między innymi, jak długo rozkładają się wyrzucone do lasu śmieci. Oznakowane kosze na śmieci pomogły w segregacji odpadków. Z kolei inne tablice podpowiedziały nam między innymi, jakie zwierzęta mieszkają w tym miejscu, jak rozpoznać tropy zwierząt, czy które zwierzęta skaczą najdalej. Oczywiście rozpoznawaliśmy drzewa i ich owoce.
Szkoła Podstawowa nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze